Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy testvérem. Kettőnk...

Van egy testvérem. Kettőnk közül nekem van mindig nagyobb szerencsém és ő ezért gyakran szomorú és kevesebbnek érzi magát mellettem. Tanácstalan vagyok, normális ez?

Figyelt kérdés
Aggódom a jövője miatt, hogy fog fiút találni magának, hogy lesznek barátai, mert egyébként nincsenek olyan barátai akikkel eljárkálhat szórakozni, így sehova sem megy. 19 éves egyébként. Mit csinálnátok a helyemben? Normális az ilyen aggódás? :S
2009. máj. 12. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én iker vagyok, a tesóm fiú és nálunk is az volt a helyzet, hogy én sikeresebb voltam, mint ő. Én is sokat aggódtam érte, de ezt neki kellett magában megoldania. Nagyon sokat ért, fejlődőtt azóta. Harminc éves korára talált rá arra a lányra, akivel most együtt él. Fiatal még nagyon a testvéred, bárhogy alakulhat az élete. Kérdezd meg tőle, hogyan segíthetnél.

2009. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy te lány vagy-e, valószínűleg igen. Azt sem tudom, hogy a testvéred miért érzi magát kevesebbnek. De ha például a külsejével elégedetlen, azon lehet segíteni. Nem egyszerű feladat, engem az unokatestvérem kúrált ki a beteges önbizalomhiányból, de ezt komolyan mondom. Minden héten egyszer kisminkelt, megcsinálta a hajam, és lefotózott. És amikor láttam magam a tükörben, illetve a képeken, nem akartam elhinni, hogy az én vagyok. Végre szépnek éreztem magam, megnőtt az önbizalmam. Tudom, hogy hülyén hangzik a sztori, de bevált. Mintha kicseréltek volna. Nem úgy megyek végig az utcán, hogy szinte elbújok az emberek elől, hanem úgy, hogy tudom, én is érek annyit, mint mások. De ez csak egy példa. Nem tudom, hogy mi a tesód baja pontosan, de ha még írnál valamit, lehet, hogy tudnánk még tippeket adni. Egyébként hívd el magaddal bulizni, ha te jársz és ő nem. Vagy tényleg nem tudom, hogy mi a gond.
2009. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokáig így éreztem magam mint a tesód, de rájöttem, hogy ezen csak én tudok változtatni, mert nem vagyok szerencsétlenebb, csak mások vagyunk, máshogy alakul az életünk.Ő sem az, tényleg lehet, hogy kis önbizalom tuningra van szüksége.De az szerintem nagyon jó, hogy így törődsz az érzéseivel!Nem kell aggódnod a jövője miatt, biztos minden rendben lesz, csak lelkileg kell erősödnie, és nem téged szerencsésebbnek gondolnia, hanem tudnia, hogy ő is az, csak más dolgokban.És biztos lesz barátja.Én a húgom után pár évvel házasodtam és túléltem:)És nem volt barátom mikor volt az esküvője!Szóval segíts neki önbizalmat összeszedni és minden ok lesz:)
2009. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Lányok vagyunk egyébként és mindenki szerint én szebb vagyok nála: jobb alakom van, jobban tanulok, fiúk körülrajonganak, őt meg ... meg se közelítik :S

Egyébként kicsit undok és pesszimista is. Önbizalomhiánya van, igen :S

2009. máj. 12. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezen tényleg csak ő tud változtatni.Nem veled kéne foglalkozni, hanem saját magával!Valószínű azért undok, mert dühös is, és a pesszimizmus is ebből fakad, az önbizalomhiányról nem is beszélve.Amint elkezdene magával foglalkozni, lenne kicsit több önbizalma, akkor az biztos "kisugározna" belőle, ami miatt a figyelem központjába kerülhetne ő is.Szerintem beszélj vele ezekről.
2009. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezeket a negatív érzéseket az váltja ki benne, hogy veled hasonlítja össze magát állandóan. Mindenkihez képest van sikeresebb ember...ezen az alapon mindenki bújhatna a föld alá. Mindenkihez saját maga céljaihoz kell mérnie magát, nem másokhoz...azonban a te testvéred még nagyon fiatal, változhat a dolog. Lehet, hogy hülyén hangzik, de szerintem akkor tudna jobban kibontakozni, ha kevesebb időt töltenétek együtt...ha pl. külön suliba járnátok vagy máshol dolgoznátok. Ő akkor a saját életét tudná élni ahelyett, hogy a tiédet próbálja lemásolni. Én is egyébként sikertelen voltam a fiúk terén, 20 éves koromig nem is volt barátom, mindig otthon voltam, aztán 21 évesen jött a nagy szerelem a semmiből, férjhez mentem, azóta gyerekeim is születtek már. Ennyit jelent pár év...rengeteg változást hozhat, szóval van, akinek előbb jönnek ezek a dolgok, van, akinek később és a tesód még semmiről sincs lekésve...azért rendes tőled, hogy szíveden viseled a gondját.
2009. máj. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen maiatt szomorú, mert neked jobban sikerül mniden. Ne hasonlítgassa magát hozzá. Ő fiatalabb nálad igaz? Visszaoigazolásokra van szüksége a környezetétől. Dicsérjétek gyakrabban, de ne tűnjön úgy hogy sajnálatból álltok ki mellette. Akit lesajnálnak az kevesebbnek érzi magát. A körte és az alma sem jobb egymásnál, csak különbözőek. A szavaidból ítélve ő nem irigy, vagy féltékeny, inkább kétségbe van esve, tuti kicsi az önbizalma. Beszélgess vele kcisit többet, de csak akkor hozd fel neki a témát, ha maga alatt van, főleg emiatt, ő szokott hozzád fordulni segítségért?

Majd ha nagyobb lesz észreveszik a fiúk, és az élet mnidenért kárpótolni fogja, velem is így volt :)

ha valamiben tehetséges, akkor éljen a tulajdonságaival, támogatni kell őt, és a rejtett pozitiv tulajdonságaira terelni a témát, legyen az intellektuális téma, vagy külsőség.

2009. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt egy válasz. Nemhogy normális az, hogy aggódsz, de dicséretes is. Főleg egy testvértől nagyon szép dolog, hogy a szíveden viseled a sorsát, és nem hencegsz a sikereiddel. Ezek igazi anyai ösztönök, a legjobb barát vagy és lelkitárs. Ez az a tulajdonságod, maiért igazán értékes vagy és aminek mniden meberben meg kéne lennie, pláne a szerettei iránt. Büszke lehetsz magadra meiatt. Legalább az aggódás miatt ne aggódj annyit :P

biztos a tesókádnak is jól esik hogy törődsz vele és meghallgatod, már az is nagy lépés ám.

2009. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez a kérdés és ez ugyanaz a sztori



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


ez az a bizonyos tesó, aki nem elégedett magával? Fura hogy itt is sikeres az egysik, a másik nem, és hogy a szomorú fél 19, és a kérdések közt sem sok idő telt el. De nem értem a hugod, márha nem a te nevedben írt, hanem tényleg mnidketten írtatok, miért pontoz le azért, mert én ezt észrevettem, le se tagadhatja, az nem baj, ha ugyanaz a sztori, csak az ő szemszögéből. Hacsak nem kitalált sztori. De nem értem miért hasonlítgatja magát hozzád, attól ő nem lesz se szebb se jobb, ha más is csunyácska, vagy szerencsétlen rajta kívül. Szerintem al ényegre tapintottam, és csak azértp ontoznak le, mert fáj az igazság? Nem mnitha érdekelne ap ontozás, de gyerekesnek tartom, hogy kai tanácsot ad, meg tisztán lát arra megharagudnak. Elég lett volna egyszer azt a kérdést feltenni szerintem, én biztos nem bántottam meg semmivel. A tanácsom pedig az, hogy ne ávltoztasson magán, inkább fogadja el önmagát, és csak önmagával versengjen, ne mással, ne érezze magát frusztráltan, inkább legyen előtte egy példa, egye3dül a hozzáállásán kéne változtatni, majd kinövi ezt a nem szeretem magam dolgot. Ja és ahogy ő írta, a szülőknek nem kéne vele éreztetni, hogy kevesebbet ér, a tesód ezt írta legalábbis, hogy ő ezt érzi, bár lehet csak paranpiás és bemeséli magának, vagy csak a szülők nem veszik észre, hogy esetleg rosszúl reagálják le a dolgokat?

Változtasson a frizuráján, sminkelje magát, öltözzön máshogyan, lehet úgy már tetszeni fog magának. Nem mnidenkinek áll jól ugyanaz a stílus, ami a kirakatban szép, az nem biztos hogy rajtunk is jól mutat.

2009. máj. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


Először is köszönöm a tanácsodat. Mindenki tanácsa és hozzászólása sokat segít.


De a másik dolog amit le szeretnék írni, hogy a másik kérdést nem mi tettük föl. Tesóm SOHA nem szokott netezni, de ha mégis, mindig itt ülök vele én is. Szóval ő nem ismeri ezt az oldalt.

Érettségiztem most, készülök a szóbelire és még nyelvvizsga előtt is állok. Őszintén megmondom hogy soha nem pontoztam itt az oldalon. Én segítséget és tanácsot kérni jövök erre az oldalra, nem pedig pontozgatni. Egyrészt mert nem érdekel hogy ki hogy pontozza le a másikat, másrészt meg a tanulás miatt nincs időm és engergiám.

Bírom az emberekben, hogy nem is ismeri a másikat, mégis elkezd okoskodni hogy ő miket vett észre (pl te a hasonló kérdéssel). Igazad van abban, hogy hasonlít a kérdésünk, életkorunk, stb. De nem mi vagyunk az egyetlen 19 éves ilyen problémákkal küszködő tinik. És hogy majdnem uganabban az időben írtuk....eláll a szavam... nem érdekel.... Szóval mi nem pontoztunk le téged :S Remélem nem haragszol... szia

2009. máj. 14. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!