Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok?

Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat ittam, de egyébként se áll tőlem távol az italozás.

Nem azt mondom, hogy minden egyes nap iszok, de hétvégén szinte biztos, mert a családom és a baráti kör is olyan, hogy na hétvégén egy grill?

Persze akkor már előkerült a tömény, a fröccs stb

Aztán nem bukásig iszok, mert még lefürdök, elindítok egy filmet stb, de akkor is azért látni, hogy ittam.

Na már most ez csak olyan bevezető.

Most viszont 2 hete eldöntöttem, hogy be kell fejezni. Egész mai napig jól ment, de ma tiszta depressziós vagyok és azt veszem észre, hogy folyamatosan az jut eszembe, hogy na jó, megiszok valami erre a stresszre.

Aztán kapcsolok, hogy na persze.

Közben pont tegnap láttam ezzel kapcsolatos videót, hogy a dopamin hiány miatt szétvisz az élet és emiatt kell az ital, mert akkor majd lesz dopamin.

Most ez játszódik vajon bennem?

Hogy vágyok a dopaminra?


2023. szept. 2. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez már függőség, vagy annak az előszobája legalább is, igen.
2023. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, de úgy néz ki elég hamar felismerted és így egyszerűbb lesz leküzdeni, mintha már benne szenvednél évek óta. Még most keress fel egy szakembert.
2023. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tedd fel magadnak a kérdést: ha kellene, tudnál alkohol nélkül élni? Ha a(z őszinte) válasz nem, akkor vagy alkoholista.
2023. szept. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát ez az.

Hogy nem, mert mérsékelni tudom, de teljesen nem tudom kizárni, kert akkor végülis a jó buliból zárom ki magam.

Azért valljuk be, egy olyan bulin jobb a hangulat, ahol van egy kis italozás(nem a földön fetrengek italozásról beszélek, nem is emlékszem mikor volt ilyen utoljára)

2023. szept. 3. 11:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem is baj, ha egy buliban iszol egy kicsit. De ha valami nyomós, pl. egészségügyi okod lenne rá, akkor kibírnád, hogy ne igyál?
2023. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jah, hát persze, legutóbb se ittam, mert kihúzták a fogam.

Nem volt gáz.

2023. szept. 3. 11:52
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagy alkoholista.
2023. szept. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Itt nem is ez a lényeg, hanem hogy nem jó ez így sehogy se.

Köszönöm a válaszokat.

2023. szept. 3. 12:02
 9/10 anonim ***** válasza:

A nyomós egészségügyi indoknál a foghúzás nem jó példa, mert utána csak pár napig nem szabad inni. Ha valaki azt se bírja ki, akkor tényleg súlyosan alkoholista!


Mondom inkább a saját példámat: Cukorbetegség. Ez egy krónikus betegség, nem lehet belőle kigyógyulni. Szedek egy Merckformin nevű gyógyszert, amit alkohollal nem szabad kombinálni. De cukorbetegként amúgy sem tesz jót a legtöbb alkoholos ital. Magyarul gyakorlatilag zéró alkoholt fogyasztok.


Bulizni tök jó így is, mert én vagyok a sofőr, úgyhogy velem mindenki jóban van. :-) Na de viccen kívül, eleinte tényleg oldja a hangulatot az alkohol, de akiben benne van már annyi pohár, akkor már nem tud értelmesen beszélgetni, értelmes és összetett gondolatokkal előállni. Az szokott lenni, hogy mindenki mondja, ami épp eszébe jut. Ha még több pohár kiürül, akkor meg jönnek az érzelmi kitörések, az egyenesen nem járás képessége, egy-egy tagnál a hányás. Hidd el, kívülről nézve nagyon kiábrándító egy ittas társaság!


Azt javaslom, hogy kezdetnek tedd fel magadnak ezt a három kérdést, és legyél őszinte magadhoz:

1) Miért jó nekem, ha így folytatom?

2) Miért rossz nekem, ha így folytatom?

3) Mennyire vagyok biztos benne (1-10 skálán), hogy fogok változtatni?

2023. szept. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én nemrég határoztam el, kb tizedjére hogy leszokok. 5-éve bepiálok heti kétszer. Utolsó egy évben kb 3 napig bírom, másnap nem kívánom de a másnap másnapján már azon forognak a gondolataim hogy inni kellene valamit, hogy elmúljon a szívdobogás, és az izmaim is el tudjanak lazulni mert az is feszül 3 nap után. Le kell tenni mert van a mondás: Az alkohol mindig győz.

Szóval most ott tartok hogy tegnap ittam utoljára mert már tényleg az alja volt a tegnapi, reggeltől estig ittam.


Az elvonási tüneteket nem csak éppen a dopaminhiány okozza, én próbálkoztam már L-dopával, tyrosinnel, L-fenilalaninnel de ezek csak jobban "rápörgettek az ivásra".

Az alkoholista dopaminhiány még nem itt kezdődik hogy hétvégén berúgunk.

A GABA rendszert bassza tönkre, Serkented az alkohollal a GABA receptorokat, és gátlod a glutamát receptorokat. A glutamát receptor az egy serkentő útvonal, ha az alkoholista állandóan gátolja a glutamát rendszert, majd mikor nem visz be alkoholt nem gátolja akkor úgy fel tud szaladni hogy feszült lesz, remeg a kéz enyhébb tünetekkel, de a kőkemény alkoholisták ebbe halnak bele hogy felszökik a glutamátszint annyira összeomlanak és meghalnak.

Neked max van egy enyhe lelki függőséged, vagy csak annyira vágsz hogy kiereszd gőzt. pl ha hívnak ne menj el grillezni menj el mittomén biciklizni vagy futni, túrázni csónakázni stb.

Na mindegy mától én se iszok, majd írok még ide hogy sikerült az elhatározás.

2023. szept. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!