Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék tesire felmentés...

Hogyan tudnék tesire felmentést szerezni?

Figyelt kérdés

Egy vad kemény izomzatú női tesi tanárnőm van, aki azt hiszi, hogy mi valami atlétika és minden felé sportágban zseniális teljesítményűek vagyunk. Úgy lehajt, hogy alig bírom a lábaimat pakolni egymás után, nem tudok órán ülni úgy fáj a fenekem. Mire ez elmúlna addigra megint tesi órám van. Szóval állandóan ilyen fos lesz, tavaly is így volt, mert mindig emeli a szintet.

Nem bírom, ráadásul szeretnék koncentrálni órán, de ilyen fájdalmakkal nem lehet.

Hogyan tudnék felmentést szerezni? Sajnos nem sajnos egészséges vagyok. De már hajlandó vagyok a kisujjam eltörni, ha nincs más választás.

19l (ráadásul ennyi idősen hajt minket, minthogy hagyna focizni vagy valami)


2023. szept. 6. 07:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Keress egy orvost, aki felment valamilyen okból!
2023. szept. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi szervi bajod vagy egyéb kimutatható bajod, mondvacsinált okokból egyetlen épeszű orvos sem fog felmenteni tesi alól.
2023. szept. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Van a hasamon egy anya jegy, ami nagy és pont a melltartó merevítő alatt van. Ha azt levetetem arra mennyi időt kaphatok felmentésnek?

Osztálytársamnak tavaly a fejéről műtötték le és neki fél év volt. Ez mennyi lehet?

2023. szept. 6. 10:15
 4/12 anonim ***** válasza:

Amennyiben valamelyik orvos ad felmentést,az iskola gyógytornára kötelez.

A testnevelés is 1 tantárgy,valamilyen osztályzatot be kell írni.

Ha gyógytornára jársz,ott adják az osztályzatot ami a naplóba,bizibe kerül.

A gyógytorna sokkal keményebb,mint az iskolai.

2023. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

#4

A felmentés esetén nincs osztályzat az adott tantárgyból.

A gyógytestnevelés pedig nem tantárgy és nem osztályoznak ott.

2023. szept. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nincs gyógytorna, csak ez a katonai kiképzés. Ha van felmentésem akkor nem kell csinálni semmit. Tanulhatok helyette hasznosabb dolgokat.

Ha focizni kellene vagy röpizni semmi bajom nem lenne, de ez nagyon kemény. Ráadásul rendszeresen nem melegítünk be, amit az öltözőbe magam által csinálok kevés.

2023. szept. 6. 19:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Te fogalmad nincs, hogy mi a katonai kiképzés. Az még a legdurvább testnevelés órához sem lehet hozzáhasonlítani.


Azt meg nincs épeszű ember, aki elhiszi, hogy nincs bemelegítés. Egyetlen testnevelés tanár sem hagyja, hogy bemelegítés nélkül bármit is csinálj.


Egyébként pedig lebuktattad magad, hisz a foci és a röpi esetében is a bemelegítés elhagyása igen komoly sérülésveszélyt jelentene, amit szintén egyetlen épeszű tanár sem akar.

2023. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tényleg lebuktam, teljesen kamu a kérdés 🙄

Írtam olyat, hogy bemelegítés nélkül akarok focizni vagy röplabdázni?

De van fogalmam, tesóm katonának tanul. Neked van fogalmad a hasonlatokról?

Egyébként én nagyon szívesen átengedném a hitetleneket a helyemre, tényleg szadista a tanár, nagyon kemény az óra és nehezen lehet bírni, nem csak én vagyok "puhány" az osztályba.

2023. szept. 6. 20:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem csak tanultam katonának, hanem 9 hónapig voltam is a '90-es évek legelején. Emellett neveltem, ill. nevelek 6 gyereket. Voltak erősebb és gyengébb tanárjaik is. De, hogy bármilyen előírt feladatot bemelegítés nélkül csináltasson velük, olyan nem volt és jelenleg sincs. A három kisebbik középiskolás.


Azt továbbra sem tudod velem és egyetlen logikusan gondolkodó olvasóval/hozzászólóval elhitetni, hogy mindenféle bemelegítés nélkül csináltat veletek a tanár. Ő sem olyan hülye már elnézést. Azért sem, mert bármilyen sérülés történik az óráján arról hivatalos jegyzőkönyvet kell felvegyen. Nem kockáztatná az állását.

2023. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor nem hisuitek el, én nem megyek bele felesleges vitába. Felesleges bizonygatnom is, úgy se hiszed el, úgy se valtozik semmi.

De nincs bemelegítés, nincsenek körzések, nyújtások, csak futunk. Gondolom szerinte ettől eléggé bemelegszünk.

2023. szept. 7. 06:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!