Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnék testnevelés óra...

Hogy tudnék testnevelés óra alól felmentést szerezni?

Figyelt kérdés
Lényeg, nem vagyok egy sportalkat, lúdtalpam van, hanyagtartásom, és fáj a térdem, ha erőltetem. Persze ez egy normális tanárnál nem lenne probléma, de aki most van, az akkora gyökér, hogy szarik bele az egészbe. Egész órát végigökörködi 5 gyerek, össze-vissza rugdossák a labdát, nem egyszer sérülést is okozva vele, és a többieknek meg írja az egyest, mert nem vesznek részt az órán, szerinte. Egyszer fejberugtak labdával, majdnem könyörgött, nehogy feljelentést tegyek, mert ő lenne a felelős. Sajnos nem tettem, erre ma, második órán bevág egy egyest, mert nem vagyok hajlandó olyan ökör barmokkal ,,focizni". Ofőnek már szóltunk, nem tud mit tenni, azt mondja. És ha lenne papírom megspórolnák magamnak heti 5 órát, plusz egy lyukasórát. Hogy szerezhetek ilyen papírt? Volt már tavaly beutalóm ortopédhoz, csak sajnos meghalt a háziorvosom, így nem tudtam rendezni, most még mindig nincs, de úgy döntöttem ezért lépek, és nem hagyom magam kénye-kedve szerint szo.patni.
2013. szept. 4. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha hajlandó vagy gyógytornára járni akkor megoldható, orvos ír beutalót.

Ellenkező esetben kénytelen vagy ebbe beletörődni. A legtöbb tesitanár egy beteg állat azokkal szemben akik nem sportolók.

2013. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez a színötös gyereknek is beírta az 1-est, mert nem úgy futott, ahogy ő akarta... Tavaly megpróbáltunk mindent megtenni, hogy lecseréljék, nem ment. Gyógytesi is olyan, hogy van, de minek... Van a III kategória, ami teljes testnevelés felmentés, igazából olyan érdekelne, hogy semmit ne kelljen csinálni. Idén nyáron elkezdtem mozogni, hosszabb, 30-40 km-es bicikliutak, 1-2 km-es futások, valamint lovagolok. De nem igazán látszik meg rajtam. Bár meg is jegyezte a tanár, hogy fogytam, de annyi. Tehát az érdekelne, hogy teljesen felmentessem magam. Hogy ne kelljen órákon résztvennem. Egy jó fél évig más volt a tanár, ő többet megkövetelt, de ha szóltunk neki, mutattam papírt, és azt mondta, amit úgy érzek csináljam, amit úgy ne, és mégis meg tudta adni az 5-öst. Ez meg 3-ast akart adni, mert órán nem vagyok aktív meg minden. Hát ott úgy felhúzott, hogy leültem a padra, és annyit mondtam neki, hogy tök mindegy, tanárnő úgy is pofára osztja az egyeseket. Majd kapott pár példát, végül csendbemaradt, és megadta a 4-est... Ja, meg még mondtam neki, hogy ha gondolja menjünk az igazgatóhoz, nem nekem lesz kellemetlen. Mert mellettem egy osztály van.
2013. szept. 4. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Felmentés esetén gyógytestnevelésre kell járnod, vagy simán csak be kell menned az órára. Nem úgy van, hogy simán elhagyod az órákat, tehát egyetlen percet sem fogsz vele spórolni.

Egyébként felmentést szakorvos adhat. ( ortopédus, kardiológus stb...)

2013. szept. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van olyan kategória, amikor TELJESEN FELMENTENEK.
2013. szept. 5. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Súlyos szívbetegség esetén például. Neked van olyan?
2013. szept. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem? Papírra hátha ráírják! :D
2013. szept. 6. 15:04
 7/8 anonim válasza:
Mond meg az orvosnak hogy írja be nálunk az orvos beír azt amit a páciens akar, de sportolni akkor is kell, azt helyesen is csinálod, ne hagyd abba.
2016. márc. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Engem sima háziorvos írt ki gerincferdülés miatt, teljes felmentésre.

Egy tesitanár nem bírálhat felül egy orvost. Igazolást pedig bármilyen orvos adhat, köze nincs hozzá egy tesitanárnak, hogy miért nem tesizhet a gyerek. Tudomásul kell vennie, hogy orvosi döntés, ennyi. Rohadt nagy feljelentések voltak már ebből, úgyhogy nem érdemes kötekedni.

2016. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!