Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Beállt a derekam, mit csináljak?

Beállt a derekam, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Épp ebédet főzök aztán ott állok a konyhába már egy órája és most elkezdtem érezni, hogy megfájdult nagyon a derekam. Ilyen hullámokban jön a fájdalom de nagyon rossz. Próbálom a hátam, derekam nyújtani amikor érzem az picit enyhíti de nem segít megszüntetni.


Valami tipp esetleg?


22/F



2023. szept. 8. 11:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Azóta eltelt 1,5 óra és borzalmasan fáj :(
2023. szept. 8. 13:08
 2/4 anonim ***** válasza:
Feküdj le a padlóra, és pihenj, ma még nem szabad tornázni, nyújtani, mert rosszabb lehet tőle.
2023. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Kisugárzik a fájdalom valamelyik lábadba? Okoz esetleg vizelési / székelési panaszokat? Egyébként a kérdésre válaszolva, az úgynevezett non-szteroid gyulladásgátló gyógyszerek az egyik leghatékonyabbak a mozgásszervrendszeri fájdalom esetén, pl. 3x50 mg diclofenac, a vény nélküli változata pl. a Cataflam dolo 25 mg, abból értelemszerűen 3*2 a javasolt adag, ha a gyomrod nem érzékeny rá, és nincs gyógyszerallergiád. Az izomlazítók segíthetnek, de azok általában vénykötelesek, és csak fájdalomcsillapító-és gyulladáscsökkentő gyógyszerek kombinálásával hatásosak. A kemény alapon való fekvés, amit előttem írtak, jó ötlet.
2023. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, lesugárzik szinte állandó jelleggel a forgóba.

Úgy szokott lenni, hogy tulajdonképpen elkezdődik a derékfájdalommal, az felerősödik, majd következik a forgó és láb fájdalom egy idő után, aztán ahogy telik az idő a derékban a fájdalmat nem vagy csak alig érzem, viszont a forgóban meg annyira felerősödik, hogy már fájdalomcsillapítót kell bevennem.


Most mondjuk nem fáj már annyira így erre nincs szükség.


Köszönöm szépen a válaszokat

2023. szept. 8. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!