Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egészségügyi előnyökkel...

Milyen egészségügyi előnyökkel jár, ha nem borotválom le, a honaljam, és fanszőröm?

Figyelt kérdés

#borotválás #szőr #intim szőrzet #Borotválatlan előnyei #Egészségügyi előnyök
2023. szept. 12. 08:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
A természettől kell megkérdezni, hogy a testszőrzet megtartását különböző testtájakon miért nem ejtette ki rendszeréből az evolúció. De fel kell tételezni, hogy ezek vagy közömbösek vagy nem károsak az életben maradás szempontjából.
2023. szept. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Sem elönye, sem hátránya nincs a szőrtelenítésnek.

Az 1-esnek meg: azért maradt meg egyes testrészeknél az erősebb, hosszabb szőrzet, mert a nemi illatokat nagyobb felületen tudja párologtatni, így a másik nemre erősebben vonzó hatással lesz.

2023. szept. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem semmilyen előnye nincs,bár bizonyára nem véletlenül nő oda szőr. Most pl. nekem sincs leborotválva sehonnan.L.
2023. szept. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
Semmilyen előnye nincs. Sőt, nekem sokkal kényelmesebb szőr nélkül. Nyáron, nagyon melegben sem lesz semmi szagom, még minimális sem. Amíg meg volt a szőr, addig a nagy melegben volt kellemetlen szag már délutánra. Pedig akkor is ugyanúgy tisztálkodtam és használtam deo-t is.
2023. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

Semmi előnye nincs, főleg, nőknél, mert beleragadnak a testnedvek (élettani fehérfolyás, a vér meg pláne). Undorító, és nem egészséges, az egész nap ott bomló vér - mert sok nő ugye nem minden pisilés után mossa meg az alvázat, letisztítva a menstruációs váladékot.


Én sem, ofc, de csupaszon elég a papír meg egy nedves törlő.

2023. szept. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Sokkal higiénikusabb ha leborotválod.


Attól hogy valami természetes még nem biztos hogy jó.... A vérhas is természetes mégse hagyod annyiban.

2023. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%
A bakteriumok boldogabb eletet elnek benne, es vidamabban szaporodnak.
2023. szept. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%

A természet az emberre semmi olyat nem rakott,ami felesleges lenne.

Nem a gyakori kérdéseket kellene olvasni e témában,hanem orvosi könyveket.

A testet borító szőrzetről legtöbbet talán a bőrgyógyászok tudnak mondani.

2023. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
24%
Aki borotválja az számoljon azzal, hogy több fertőzése lesz, nem véletlen van tele a nőgyógyászat és az urológia mindenféle gomba és kórokozós fertőzésekkel.
2023. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

9-es: a nögyógyászat meg urulógia ezelött 50 évvel is tele volt gombás és baktériumos fertözésekkel!

Másrészt arra milyen magyarázatod lenne, hogy a szörzet megléte védene fertözések ellen??? Ugyanis ilyen nincs, a szörzet nem véd, nem is lehetséges, csak szerencsére nem is árt, igencsak semleges ilyen szempontból.

2023. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!