Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akikkel az anyjuk terhesen...

Akikkel az anyjuk terhesen dohányzott és ivott! Milyen egészségügyi problémátok van? Esetleg korai rák? Hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés
2023. aug. 26. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak dohányzott, genetikai, amit amúgy is örököltem valahonnan.
2023. aug. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Dohányozni nem dohányzott, viszont ivott. Mindig is alkoholista volt sajnos. 41 éves vagyok, nincs betegségem, viszont az idegrendszerem nagyon gyenge, ott látszik meg, hogy ivott terhesség alatt.
2023. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Koraszülött voltam, ráadásul kis súlyú is, de semmi különösebb bajom nincs. Ami mégis, az genetikai eredetű.
2023. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyám alkoholista volt amikor a húgomat várta. Húgom halláskárosodással született.Az orvos anno mondta, hogy az alkoholizmusa miatt, mert nem genetikai eredetű
2023. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt van erről egy kutatás: [link]


De az apai dohányzás is káros lehet a magzatra - a termékenységére mindenképp.

2023. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5


Apai láncdohányzás is volt.



Konkrétan nincs szervem, amihez ne tartozna BMI kód és/vagy valamim gyengesége, enyhébb, de rosszullétek.

2023. szept. 2. 17:06
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyébként átnéztem és nem sokat értek belőle. :'D
2023. szept. 2. 17:12
 8/11 anonim ***** válasza:
34-40. oldal foglalkozik ezzel.
2023. szept. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ok, és most lefordítod úgy, hogy egy informatikus is értsen belőle valamit, a kötőszavaknál többet?



Egyébként az egész linkkel nem a kérdésre válaszolsz.

(De legalább jól felzaklattál azzal, hogy előhoztad, most félni fogok és értéktelennek fogom érezni magam, amíg egy időre el nem felejtem.)


Nem véletlenül sorstársak TAPASZTALATÁRA kérdeztem, nem pedig orvosi folyóiratra vagy mi az istenre.



Hogy lásd, milyen érzés ez, próbáld meg megérteni:


[link]

2023. szept. 2. 17:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Próbáltam megérteni a linkedet, de én elszakadtam a programozástól az objektumorientált programozási nyelvek megjelenésekor. Nekem még a a nagygépes Fortran, aDBase, az Assembler, majd a Clipper ismerős. Azóta hardveresként dolgozom.

De nem is kérdeztem rá, hogy hogyan is kell modern programnyelvekkel programozni!

Jelzem, én sem vagyok orvos, csak szöveget érteni igyekvő mindennapi ember.

A Te kérdésed az anyai dohányzás magzati, gyermeki, felnőtt szövődményeivel kapcsolatos.

Azt, hogy most leírja 20-30 ember, hogy neki az anyja dohányzott, és neki milyen betegségi TAPASZTALATAI vannak, ezek nem objektív vizsgálati eredményekre épülő dolgok, lehet, hogy a dohányzó szülőtől ered, lehet, hogy nem. Ezért próbáltam egy ezzel a témával kapcsolatos kutatást bemutatni Neked. Mert honnan tudható, hogy egy pl. egy pikkelysömör visszavezethető-e az anyai dohányzáshoz?! De ennek tisztázására vannak a tanulmányok, amelyek kutatásokra épülnek.

Tehát, úgy gondolom, hogy a kérdésedre szetettem volna Neked megnyugtató választ adni.

Kiemelek néhány mondatot a cikkből:

"tüdő megbetegedéseinek gyakorisága abban az esetben is növekszik, ha az anya csak várandósság előtt és alatt dohányzik"

"A gyermekekben 30%-al gyakrabban jelentkezett asztma, és nehézlégzés"

"... intelligencia szintjük alacsonyabb volt az intrauterin dohányzási ártalomtól mentesek kontrolljához képest"

"Csecsemők és gyermekek jelenlétében dohányzó szülők több

száz rákkeltő és egyéb mérgező anyagot bocsájtanak ki a gyermek környezetébe, fokozva ez által számos betegség előfordulásának rizikóját (IV. táblázat). A másodlagos „passzív” dohányzás a csecsemők és gyermekek esetén is növeli a szív-érrendszeri és tüdő megbetegedések mellett a fül fertőző betegségeinek előfordulását (40). "


Nekem ezek jól érthető - várható - következmények, amelyek ha előfordulnak, akkor lehet az okot a dohányzó szűlő ártalonak tekinteni.

2023. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!