Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek adnátok igazat ebben,...

Kinek adnátok igazat ebben, az anyának, vagy az apának?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves lány. Egy fél éve kb kitalálta, hogy ő szeret állat lenni, szereti utánozni a macskákat, kutyákat, tehát négykézláb közlekedik gyakran. Így tanul ügetni, futni, kúszni, stb. Mindenhol. A strandon, a parkban, tesi órán, ahol csak rendelkezésére áll kellő tér. Az anyja azt mondja, hogy ez egy hülyeség, és bolondnak nézik a gyereket, abba kéne hagynia. Az apja azt mondja, hogy ez egy jó dolog, mert a gyerek boldog, és ez egy kiváló egész testet megmozgató edzés. A legtöbb élsportoló végez hasonló edzéseket, négykézláb közlekedést, mert tényleg nagyon jól megmozgatja az összes izmot, növeli a kitartást, stb. Legalábbis, ez az apa véleménye. Tehát, ti kinek adnátok igazat ebben a dologban?

2023. szept. 15. 14:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Az apanak.
2023. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

10 évesen strandon, nyilvanos parkban es tesioran negykezlab maszik folyamatosan??? Es a tesi tanar mit szol?

Es ha raszolnak vagy megkerik ne csinald, akkor abbahagyja?

Mert eleg gaz...ok otthon vavy jatszoteren, de tesioran? Tobbiek futnak 3.kort az iskola korul o meg leereszkedik negykezlab es nyihogni kezd? Vagy mi a tok? Anyuka vagyok es ha ezt tenne a 10 eves gyerekem akkor biztos rosszul lennek...es keresnek eloszor magamnak azta neki pszichologust, hogy vajon van e baj a fejeben?

2023. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Az anyukának. Ez egy ovis gyerek szintje. Baromi ciki viselkedés ez az iskolában 10 évesen.
2023. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

2-4 éves gyerekeknél természetes az ilyen jellegű szerepjáték, viszont akkor sem nyilvános helyen. Az anyának adok igazat.

Amúgy van versenyszerűen sportoló ismerősöm, a teljes testet átmozgató, négykézlábas edzést nem igazán lehet összehasonlítani azzal, hogy szórakozik a gyerek. Nem ártana egy pszichológus, ha nem akarnak arra fel kell készülni, hogy baromi sok bántást fog kapni a gyerek, nagyon nem normális a viselkedése

2023. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Természesen nem őrült a gyerek. Tesiórán a tornasorban állás előtt teszi ezt. Ha a tanár bejön, akkor normálisan viselkedik. Senki ne úgy képzelje, hogy megzavarodik, és a szerepéből kizökkenthetetlen. Egyszerűen csak élvezi ezt a mozgásvilágot. Mellesleg ennek köszönhetően nagyon jó az állóképessége. Múltkor a 2.200 méteres iskolafutásnál második lett. És jó mozgáskoordinációja van, jó egyensúlya, simán mehetne táncolni is, csak nem akar. Természetesen gyakran csúfolják őt emiatt. De ő erős. Nem érdekli, ki mit gondol róla. Az a típus, aki a saját élvezetét hajszolja, nem tépi őt semmiféle megfelelési kényszer. Ami kötelező, azt megcsinálja, azon kívül viszont öntörvényű.
2023. szept. 15. 18:44
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

5-os akkor durva jovo var a szulokre 2 4 6 8 evmulva. sajnalom, de a gyerekkel baj van vagy az spukaval.

10 evesen ne legyen mar a gyerek ontorvenyu


minimum autista vagy szociopata fele hajaz

2023. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Bár nem az enyém a gyerek, én csak jóba vagyok a szüleivel. De attól még eléggé sértő ez a világlátás. Ha a társadalomban ez a standard, akkor a társadalom rohad belülről. Baj van a gyerekkel? Mert jól érzi magát? Mert van egy hobbija, amihez ragaszkodik, de amivel egyébként nem árt senkinek? Ki kell nézni őt a világból, mert van egyénisége, ami mellesleg még hasznos is, mert növeli az állóképességét? Inkább legyen társadalmilag helyénvaló viselkesésű, azaz, üljön otthon egyedül és telefonozzon? Nőljön fel sablonos aggyal, illeszkedjen bele egy totál szürke társadalomba, ahol senki se boldog, mindenki képmutató, és mindenki másoknak akar megfelelni? Én az apjának a pártját fogom, és örülök a kislány örömének. Én így látom a világot. Egy ember őszinte öröme ezerszer többet ér, mint a mocskos képmutatás. Persze, be kéne gyógyszerezni őt is, mi? Mert egy lombkorona a sok üres tuskó közt. Én azt mondom, amíg teljesíti a kötelességét (és mint írtam korábban, teljesíti. Házi feladat, takarítás, stb, megcsinálja.) Azon belül viszont joga van azt csinálni, ami boldoggá teszi őt, és amivel nem árt senkinek. És akinek ez szúrja a szemét, az egy végtelenül megkeseredett ember. Aki egyszerűen irigy azokra, akik mernek élni.
2023. szept. 15. 21:40
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Sétálok a parkban a 10 éves Kislányommal. Ő egyszer csak lemegy lapos kúszásba a fókát utánozva. Ezt megunva "átmegy" nyerítő kiscsikóba, vagy ugrándozó kiskutyába. Mindenki minket néz. Jön három korabeli gyerek. Vihognak. A lányom boldog, felszabadult, én feszengek. Jól van ez így?

Talán érdemes lenne a kortársait megkérdezni erről. Ha kinevetnék, kicsúfolnák a Lányomat, az nagyobb sérülést okozna neki, mint az említett devianciás viselkedésbe való felszabadultság belemagyarázása.

Ez nem egyéniség, ez deviancia. Azért én nagyon is megkérdeznék egy szakembert erről a fene nagy boldogságról, vajon mit leplez vele a gyerek, ill. miféle pótcselekvés ez?

2023. szept. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

A gyereket nem zavarja. Ő tudja, hogy így boldog, miért érdekelné őt más? Ezt az apjátol örökölte. Gyerekkori barátom, mi mindig ilyenek voltunk. Éltünk, ahogy jól esett. Ha kinevettek minket, együtt nevettünk velük. Lényeges az indíttatás? A lényeg, hogy aki nevet, az jól szórakozik.

Inkább tegye fel mindenki magának a kérdést. Látna a strandon, a parkba egy felszabadult kislányt, aki állatosat játszik. Mit érezne? Tetszene neki a gyerek boldogsága? Vagy ellenszenves lenne neki a gyerek boldogsága? Aki ezen mélységesen elgondolkodik, és arra jut, hogy számára ellenszenves lenne a gyerek, akkor az a személy már minden reményét elvesztette arra, hogy lássa a fényt, és örök boldogtalanságra van ítelve. Aki ilyen, mondanám, hogy őszinte részvétem. De nem mondom, mert minden világfelfogás egyedi döntés. Inkább azt mondom: megérdemli saját magát.

2023. szept. 15. 22:35
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem senki, kiveve teged kerdezo, nem feszegette azt, hogy a 10 eves unos u zalan boldog negykezlabazasa es ontorvenyusege vagy a mobiltelefon nyomkodasa a ket lehetoseg.

Egyaltalan nem.

Ez egy eleg fura viselkedes es anyuka helyeben en se orulnek neki, mert ebben az eletkorban mar nem a negykezlabazasra kellene torekednie valakinek hanem fara maszni, ugralni, lovagolni tanulni, jazzbalettozni, szaltozni vavy barmi olyan mozgasvilag sport ami egy komplex koordinaciot igenyel. A negykezlabon maszas is igenyli...de bocs azzal a terde, csukloja azert elegge leterhelodik ha o naphosszat igy jatszikal. Meg persze az se mindegy hogy ez napi 20 perc vagy minden szabadisejet kitolti es az se mindegy, hogy csak ket hee csnalja vagy fel eve. Ha holnap abbahagjya e slesz mas uj jateka 2 hetre akkor nem kell aggodni.

A tarsadalomban meg vannak szabalyok, normak. Egyszeruen azert, mert ellenkezo esetben kaosz lenne, anarchia stb az egesz meg onnan ered hogy ha az osmerberek se mukodtek volna egyutt es lett volna valamilyen szabalyrendszeruk akkor ehen haltak volna megfagytak volna lebadasztak vokna agyerekeket a ragadozok stb. Tehat egyutt konnyebb, eggyutteleshez viszont kellenek szabalyok.

masreszrol a kislany viselkedese furcsa ha mar a sajat anyja furcsalja (ugyanis legutoljara szulok veszik eszre a sajat gyerekeik furcsasagait) a tobbi amit koritesz hogy te es a baratod az blabla nem tartozik ide.

2023. szept. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!