Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérszegénységgel valóban nem...

Vérszegénységgel valóban nem lehet repülőgéppel utazni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok konkrétan vérszegény, de fordult már elő életemben, hogy javasoltak egy kis vas vagy b12 pótlást. Olyankor mindog gyorsan helyrejött. Nem volt kifejezett vérszegénység, de hát nőből vagyok.. Meg amugy sem eszek sok húst, ami pótolna amit kell.

Először utazok majd repülőn. Menjek emiatt orvoshoz megkérdezni a véleményét?


2023. szept. 28. 20:13
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, honnan jött ez a dolog, hogy bármi gondot okozna repülés közben a vérszegénység, de nem így van, nyugodtan utazhatsz repülőgépen.
2023. szept. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Több orvosi oldalon is olvastam. Repülés közben a nyomas különbség megváltozik, ami miatt csökken a levegő oxigén tartalma, amiből a vérszegényeknek eleve kevesebb vab (a vérszegénység miatt rosszabb oxigénszállító képesség) és ez így a szívre elég negatív hatással van.

Na nem tudom, ez mennyire érzékelhető a valóságban. Mas oldalakon meg azt írják, hogy a mai modern utasszállító gépeken ez a légynyomás eltérés ki van egyenlítve.

2023. szept. 28. 20:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Linkelj már egy ilyen oldalt légyszi :D
2023. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
"Vérszegénységgel valóban nem lehet repülőgéppel utazni?" Nem ám. Mindenképp szükséged lesz repjegyre.
2023. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2023. szept. 28. 21:27
 6/10 A kérdező kommentje:

Ebben is szerepel a vérszegénység is, lentebb:


[link]



Illetve linkelhetek még vagy 10 db egészségügyi oldalt, ahol említik repüléssel kapcsolatban.

2023. szept. 28. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ebben a cikkben komoly anémiáról van szó. A vassal és B vitaminnal kezelhető vérszegénység nem ez a kategória. Akinek ilyen súlyos az állapota azt biztosan kezelik, és TUD róla, hogy nem repülhet biztonságosan. Menj el vérvételra ha nagyon aggódsz és majd a háziorvosod megmondja, hogy te ebben kategóriában vagy-e, de a cikk alapján ez az állapot egyértelmű tüneteket okoz és kezelést igényel, szóval nem valószínű.
2023. szept. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nu, a másik linkelt cikkben benne is van konkrétan, hogy súlyos vérszegénység (Hb < 75 g/l) esetén abszolút ellenjavalt a repülés. Szóval egy vérkép és látni fogod. :)
2023. szept. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De egyébként köszi a cikkeket, nagyon érdekes, mennyi minden esetben nem ajánlott a repülés. Mindig tanul az ember valamit.
2023. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát, nem csattanok ki az energiától, de ha bármi olyan súlyos baj lenne, akkor talán csak kiderült volna már vagy lenne komolyabb tünet.

2023. szept. 28. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!