Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valóban nem érdemes maszek...

Valóban nem érdemes maszek bőrgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés

Anyám szerint úgyis ugyanazt írja fel, amit a tb-s, semmivel sem tud többet.


Nekem az arcomat kellene rendbe rakni. 30 éves vagyok, és még mindig tele pattanásokkal, ragyákkal. Régebben jó ideig szedtem egy sotret nevű gyógyszert, de nem volt számottevő a hatása a bőrömre, viszont a szám rettenetesen, undorítóan száradt tőle.


Gondolkoztam a kozmetikuson is, egyszer még gyerekkoromban jól megkínzott egy, de akkor egész tiszta lett az arcom, de persze csak ideig-óráig, manapság még legalább 2 hónapot kell várnod, hogy fogadni tudjon egy.



2023. jún. 30. 06:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyádnak nincs igaza, nem mindegyik bőrgyógyász ugyanazt csinálja. És vannak bőrgyógyászok, akik kifejezetten ilyen dolgokra szakosodtak.


De éppen ezért csodát se várj, illetve magánban is vannak rosszabb orvosok.


Viszont neked sincs igazad: miért kellene két hónapot várni egy kozmetikusra?

2023. jún. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy nincs külön magán és sztk orvosok számára elérhető gyógyszerpaletta, úgyhogy nyilván ugyanazt írja fel mindkettő. Viszont magánban valószínűleg több időt szánnak rád és kedvesebbek.

Ezt a 2 hónap várakozási időt kozmetikushoz fogalmam sincs, honnan veszed 😀 Keress meg párat a neten, ma már sok szalon használ online időpontfoglaló rendszert, láthatod majd, mikor mehetnél.

2023. jún. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Inkább kozmetikust keress, mint bőrgyógyászt, mert utóbbi esetén nem nem "divat" megvizsgálni a betegeket, még csak ki sem kérdezik őket, hogy legyen valamiféle diagnózis, csak találomra felírnak valami gyógyszert vagy krémet, ami vagy nem használ, vagy a betegnek élete végéig szednie kellene, vagy hazavágja a szervezetét, máját. Nem igazán érdeklik őket a pattanások. Menj el kozmetikushoz és járj is hozzá rendszeresen, fogadd meg a tanácsait és használj normális, magas hatóanyagtartalmú termékeket (tehát ne bolti vackokat), hogy az otthoni ápolással segíts az általa elért bőrkép megtartásában és további javításában.


Plusz 30 évesen azért már te is eldöntheted mit csinálj, mire költsd a pénzed, nem kell mindenben édesanyádra hallgatni...

2023. jún. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

#3: mint arra az 1. válaszomban is utaltam, vannak bőrgyógyász-kozmetológusok, akik kb. ugyanazokat a kezeléseket el tudják végezni, mint egy kozmetikus, csak mellette orvosok is.

Az egy dolog, hogy egy kozmetikus tudja a tüneteket kezelni, de sosem fogja az okot feltárni. Ha minimális esély is van rá, akkor érdemes megpróbálni.


És egyszerűen hazugság, hogy nem vizsgálják a betegeket.

2023. jún. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Érdekes, nekem az elmúlt bő 1 évben 12 vendégem jött pattanásokkal úgy, hogy bőrgyógyásznál voltak előtte (vagy vitte anyuka a tinilányt) és gyógyszeren meg mindenféle krémen kívül semmit nem kaptak és még csak annyit se kérdezett tőlük az orvos, hogy mióta vannak pattanásaik, vagy, hogy van-e allergiájuk, bármi.


A legtöbbjüket én küldtem el kivizsgálásra és volt, akinél fogászati probléma okozta, és olyan is, akinél laktóz-intolerancia. Szóval ennyire hazugság amit írtam... Ja és nem ugyanannál az egy orvosnál voltak.

2023. jún. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt mondjátok meg, hogy akkor most bőrgyógyászhoz vagy kozmetikushoz érdemes elmenni!
2023. júl. 8. 07:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a válaszok alapján eldönthető. Egy JÓ kozmetikushoz első körben.
2023. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!