Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A jobb bordaív alatt, közel...

A jobb bordaív alatt, közel az ágyékhoz gyakran érzek nyomó, kicsit sajgó érzést, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Emellett újabban gyakran van hasmenésem, ami kb két nap alatt elmúlik, majd visszajön. Reggelre mindig elmúlik ez az érzés, de a gyakori hasmenés megkeseríti az életem. Amúgy ezt az érzést már évek óta érzem.


Voltam ultrahangon, van egy kis vesekövem, de azt mondták, hogy sok folyadéktól jobb lesz. Ha sokat iszom, valóban jobb, de nem mindig. A hasmenés kb fél éve tart ilyen gyakorisággal. Mit javasoltok?



2023. szept. 30. 18:39
 1/5 A kérdező kommentje:
A gyomorégést kifelejtettem. Azt is tapasztalom néha. Egyszer meg úgy láttam véres volt picit a székletem. Erre figyelek, ez többször nem volt. Más tünetem nincs.
2023. szept. 30. 19:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyomorégésnek ehhez köze nincs, ha neked jobb oldalon hátul van a fájdalom, nyomó érzés. Az leginkább a vese miatt lehet, illetve a kő miatt, ha pl. mozognak, vagy éppen adott testhelyzetekben kerül olyan pozícióba, ami panaszt okozhat.
2023. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mit tudok ezzel csinálni?
2023. szept. 30. 21:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Először is tudni kellene, hogy valóban a vesekő vagy a vese okozza ezt. Ha igen, akkor csak a kő megszabadulása után oldódik meg. Utoljára mikor voltál ezzel orvosnál? Ne szedj semmilyen táplálékkiegészítőt, mert azok növelik a kőképződést és üledékképződést is a vesékben.
2023. szept. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az ultrahang két éve volt már. Sok vitamint szoktam szedni, de akkor erről is leállok, eszek inkább gyümit.
2023. szept. 30. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!