Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 napja körübelül, fáj a jobb...

3 napja körübelül, fáj a jobb bordaívem alatt gyomrom fele de nem a gyomrom hanem egy kicsit arrébb! Lehet epeprobléma?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kb 3 napja vettem észre hogy a jobb oldalamon így birdaív tájékában(alattal, a gyomromtól egy kicsit arrébb erősen szokott fájni ,főleg ha ülök kisugárzik a hátamba is.Begörcsöl, és bármilyen pózt váltok fáj! Felvagyok puffadva, hiába pisilek, elvegzem a nagy dolgom akkor se jobb, hanyingerem is van! (Terhes nem lehetek)!! Azt olvastam hogy epeproblémára utalnak ezek a jelek! Lehet ez epegörcs, epekő, vagy epegyulladás is, és ha megnyomom hozzáérek egy ponton a gyomromtól arrébb jobbra egy ponthoz iszonyatosan fáj! Éles fájdalom, most azon gondolkozok menjek e be vele a kórházba!..lehet nagyobb bajom ha elhanyagolom? (Eleg nagy a fajdalomturokepessegem) de ez már nekem is tényleg nagyon fáj!

#jobb #fájdalom #epe #Bordaív tájéka #Epegörcsök
2021. nov. 17. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Háziorvos, be fog utalni ultrahangra.
2021. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljes böjt egy napig, csak folyadék, utána kiiktatni a zsírt és a rostos ételeket.
2021. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esélyes az epe...

Nem vagy nagyon szomjas?

2021. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ultrahang egyértelműen kimutatja, hogy van-e benne szerepe az epehólyagnak vagy kőnek. Megjegyzem, nekem már több alkalommal volt némileg hasonló tünetem, de nem kifejezett fájdalom volt, hanem mintha béka ugrált volna a hasamban, kis görcsös összehúzódások a jobb bordaív alatt. Ultrahang semmit nem mutatott ki, ultrahangos orvos szerint gázok okozhatják, amelyek felgyülemlenek a vastagbél felszálló ágában a kanyarnál. Ezt elterelő magyarázatként értelmeztem, mert érdekes módon ez a tünet egy eddig azonosítatlan vírusfertőzéshez társult minden esetben, az első ilyen történésnél az egész rekeszizmom görcsösen rángatózott.
2021. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Epe vagy vakbél lesz.
2021. nov. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!