Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt innen valakinek elvakart,...

Volt innen valakinek elvakart, varras, majd begyógyuló anyajegye? Nektek mit mondott az orvos, le kellett-e szedni, esetleg történt-e nagyobb baj?

Figyelt kérdés

Még augusztus első felében kapartam meg egy anyajegyet egy nagyon közeli szúnyogcsípés miatt. A csípés és az anyagjegy varras lett, pár napig érzékenyek voltak majd meggyógyultak.

Őszintén megmondom, el is felejtkeztem az esetről, nem tudom, hogyan, mert elég hipochonder vagyok.


Most újra eszembe jutott.


Őszintén megmondom, nagyon félek, nyilván a melanomától is, de kiolvastam a neten, hogy az elkapart anyajegy aránylag ritkán lesz az... De a legszedésétől is félek. Nem a műtéttől, húztak 3 bölcsességfogat, sajnos 2 rendeset is, mindkettő kellemetlenebb, mint valószínűleg az anyajegyműtét.

Csak nem akarok sokat kihagyni a futásban, mert akkor kezdhetem kvázi elölről és 2-3 hét kihagyás jelentheti a jövő évi futóedzések, futótervek megváltoztatását is. Plusz külföldre tervezek költözni.


Szóval nektek mit csinált a bőrgyógyász?



2023. okt. 2. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:

nEKEM NŐTT A HÁTAMRA EGY LAIKUS SZEMMEL ANYAJEGYNEK KINÉZŐ VALAMI.


egyre sötétebb lett, aztán le is hámlott, utána lassan megint besötétült.


2-3 év után mostanában voltam vele börgyógyászaton, mert akik látták azt mondták meg kéne nézetni


A börgyógyász megsasolta a kis kézi készülékével, és közölte hogy ez egy öregségi börhiba (latin nevét most nem tudom) és ártalmatlan, nem kell vele semmit csínálni


Na ugy hogy az derült ki hogy nem börrák, viszont öregszem:D

2023. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hasonló nekem is van, 30 évesen. Tavaly rávettem magam bőrgyógyászra és valami zsírcucc, ami elmondása szerint direkt azért viszket, hogy levakard a termelődő cuccot.



Nade a kérdésben említett tényleg anyajegy, gyerekkorom óta ott van, gyerekkorom óta kicsi, de fura alakú, kidudorodó.

2 hónapja varras volt, begyógyult.

2023. okt. 2. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam vakarta el szoptatás közben. Pont eléri és marhára érdekli. Úgy tudom, csak az a baj, ha nem gyógyul vagy ok nélkül sebesedik ki. Az enyém szépen, gyorsan gyógyult.
2023. okt. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!