Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen alap vitaminokat...

Milyen alap vitaminokat kellene szedni? 19/L

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni vitaminokat szedni, de nem tudom mik azok, amik a leginkább fontosak.

Magnéziumot és D vitamint mindenképp akarok venni. Ezeket hol tudok venni jó ár-érték arányban? Ahogy lattam a GymBeam oldalán is van egy jó pár, mindegyik más alkategóriaban.

És miket kell figyelembe venni vitamin választásnál?



máj. 1. 13:47
 1/5 anonim válasza:
37%
Először menj el egy vérvételre, hogy van-e valamilyen vitamin hiányod. Ha mondjuk nincs, és úgy adsz ki pénzt D vitaminra, akkor egyrészt fel sem szívódik rendesen, másrészt kidobott pénz
máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Mondjuk D vitamintól semmi bajod sem lesz, de amúgy, ha hiányod nincs, akkor nem kell semmit sem szedni. 2000NE ebből elég azerintem, valami szerves magnézium mellé. Arra kell figyelni, hogy ne a legolcsóbb legyen, inkább valami márkásabb, mert 90%-a üledéket okoz a húgyútakban és az szívás.
máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Nemrég voltam dietetikusnál, ő ezeket mondta a vitaminokról: attól függ, mi a célod, van-e alapbetegséged, van-e felszívódási zavarod, és milyen minőségű a táplálkozásod. Vagy hogy vegetáriánus vagy-e. És a legfontosabb: mit mutat a vérvételed, miből van hiányod.


Például mást kell szednie egy pajzsmirigy betegnek, vagy annak, aki épp teherbe szeretne esni.

A vegetáriánusoknak mindenképpen kell szedni B12-t.

Bizonyos vitaminokat meg csak kúra szerűen szabad, pár hónapig, nem szabad évekig.

Ha felszívódási zavarod van, akkor hiába szeded a vitamint, nem fog felszívódni, akkor injekcióban, infúzióban kell adni például a vasat, B12-t.


Arra is figyelni kell, hogy mikor veszed be a vitaminokat, a zsírban oldódókat étkezéssel kell, bizonyos vízben oldódókat éhgyomrra. Van, amelyik felpörgethet, ezért nem érdemes vacsorával bevenni.


Ugye látod, hogy milyen összetett kérdést tettél fel.


A magyarok nagy része D vitamin hiányos, nekem ezt a háziorvos is mondta, nem csak a dietetikus. Egy gyors vérvétel azért kimutatja, nekem is kimutatta. Nekem napi 3000-ret kell szednem, háziorvos felírta, 3 hónapra 800 Ft körül van.


Magnéziumot ha szeretnél: figyelj, hogy milyet veszel, ne a legolcsóbbat vedd meg, mert azok hasmenést okozhatnak, vagy egyszerűen csak nem jól hasznosulóak, ezek a nem jók: magnézium-oxid, magnézium-karbonát, magnézium-hidroxid, magnézium-klorid, magnézium-szulfát.

Ilyet vegyél, ezek közül, mert ezek a megfelelő formák: magnézium-citrát, magnézium-taurát, magnézium-malát, magnézium-(bisz)glicinát, magnézium-laktát, magnézium-orotát.

máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
A piacon szombaton
máj. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Oh, köszönöm!

Gondoltam, hogy ez egy komplex kérdés, de azt nem, hogy ennyire.

Jobban utána járok ennek mindenképp.

máj. 1. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!