Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az éjszakai műszakok mennyire...

Az éjszakai műszakok mennyire egészség károsító hatasuak? Depresziot és elhizast okozhat a rendszeres ejszakai munka?

Figyelt kérdés

28f Dolgoztam 3 és fél évet 12 órás váltott műszakban akor híztam vagy 20 kg .

Igaz akkor egy magánéleti válságom is volt.

Igazából akor zúdult rám minden egyszere (gyerek,kulonkoltozes a szülőktől,és az első munka )

Akor kezdtem komolyabban barátkozni alkohollal is előtte 20 éves koromig szinte nem ittam onnantól viszont elég gyakran.most olyan 2 3 naponta kívánom ha nem dolgozom.


Utána másfél évig dolgoztam csak reggeles műszakban akkor érdekes nem híztam csak tartottam a sújt


Most 1 éve újra egy másik helyen vagyok 3 műszakban és újra elkezdtem hízni.

Egyszerűen ha melózni kell éjszaka akor ehezem és akor esszem és ettől hizom.

Energia ittalt és kávét is sokat fogyasztók de nemtudom abbahagyni mert ilyen munkarend mellet szükségesnek érzem.


Szerintetek éjszakai munka miatt híztam meg vagy a rossz étrend és a magánéleti problémáim miatt?



2023. okt. 5. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Akinek a bioritmusa engedi hogy így dolgozzon és tud is így dolgozni!

Más esetben, ha nem ilyen típus vagy, akkor totál felborítja a bioritmusodat és csak idegbetegebb, betegesebb leszel.

2023. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Alváshiánytól és a stressztől is hízol.
2023. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Voltam állandó éjszakás. Nekem a legjobb volt! Heti 4 nap éjszaka, majd 3 szünet. Imádtam.


Az agyad ver át a sötét miatt, de én nem éreztem, mert nem utcán voltam.

2023. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Hízni csak a kalóriáktól lehet. Nem kell annyit enni.
2023. okt. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

4es...gratulalok igen...de alvas hiany es stressz nagyobb ehseghez vezet.


Szoval igen, sajnos hogyha rendbe akarod magadat hozni keressel egy munkat normalis nappali muszakkal

2023. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hízni a kalóriatöbblettől lehet. De valóban, a környzeti hatások, mint stressz, össze-vissza napirend hozzájárulnak, hogy a természetes éhségérzeted ne működjön jól, túl sokat egyél, létrejöjjön az a bizonyos többlet és elhízz. Ez az energiaitalra és a kávéra is vonatkozik: csak annyiban hízol tőlük, amennyi kalória van bennük, és csak akkor, ha kalóriatöbbletben van.


Ebből ugye az következik, hogy váltott műszak mellett se kötelező elhízni, de oda kell figyelni és például számolni a kalóriákat.


Azonban vannak más negatív egészségi hatásai. Szóval amint lehet, valóban keress másik munkát (ha most váltott műszakban dolgozol), de addig megfelelő kalóriakeret betartásával elkerülhető a további hízás, sőt fogyhatsz is. Sokat segít, ha sportolni tudsz, ha csak pár száz kalóriát elégetsz, az már elég lehet a tendencia megfordításához.

2023. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
4, próbáld ki hogy majdnem az egész napot átalszod, nem leszel éhes.
2023. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5,7

Hiába erősködtök, én is dolgoztam 8 évet 12 órás váltott műszakban stresszes munkakörben és nem híztam semennyit. (4.voltam)

2023. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. az szuper hogy te nem igy reagalsz de amiint latjuk a kerdezo irja is, eszik allandoan logikusan mert stresszes, almos...
2023. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9.

Nem, egyáltalán nem logikus, stresszt meg álmosságot szendviccsel kezelni. Továbbá felmerül a kérdés, mint ilyenkor mindig, hogy hogyan kerül a táskába ELŐRE az a sok szendvics délután 5-kor, mikor majd csak este 11-kor lesz stresszes, meg álmos...?

2023. okt. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!