Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 32 évesen ez már az öregedés...

32 évesen ez már az öregedés jelei?

Figyelt kérdés
Jelenleg normális programban dolgozom, tehát heti 40 órát. De nem volt ez mindig így, a húszas éveimben napi 12 órát dolgoztam hétfőtől szombatig, és az sem állíthatott meg, ha lagzi után, 2 óra alvással másnaposan mentem dolgozni. Most meg egy mosott sz@r vagyok a 8 óra után is, és munka után már nagyon nehezemre esik bármit is csinálni itthon. Ha nem alszok legalább napi 8 órát, akkor másnap semmire sem vagyok jó. Azt leszámítva, hogy keveset mozgok, szerintem egészséges életet élek, kiegyensúlyozottan étkezem, és nem vagyok túlsúlyos.

2023. okt. 2. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért elég korai. Én már túl vagyok a 40-en és a munka nem okoz gondot. 7 óra alvás simán elég.

A piálós bulikat már én sem úgy bírom, mint régen :D

Kezdj el mozogni. Én úgy vettem észre, hogy ha aktívabb az ember, akkor több energiája lesz.

2023. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Az öregedés jelei már 18 éves korban is fellelhetők bizonyos kórbonctani tapasztalatok alapján.
2023. okt. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

32 évesen azért már ott vannak a jelei, hogy a fiatalkorunk elmúlt.



Viszont mindig irigylem, ha hasonlót hallok, mint a te sztorid, nekem már 22 évesen 9 óra volt az alvásigényem, korán keléskor mosott rongy voltam (akkor is, ha korán feküdtem, a korán kelésnél semmi sem segített) és éjfélkor már baromi álmos voltam, legyen szó jó barátnők lagzijáról, szilveszterről vagy melós csapatépítőről. Szóval nekem ezek nem a 30-cal jöttek - de van, ami igen.


Ami hasonló nálam is, hogy már akár 1,5 korsó sörtől másnapos vagyok, de volt, hogy direkt korán fejeztem be az ivást és aznap éjfélkor voltak másnapos tüneteim (fejgörcs, hányinger).

22-23 éves koromban ilyen jóval kevésbé volt.

2023. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 40 felett kezdődött a fáradékonyság, bár én a piát ugyanúgy bírom, mint fiatalon. N
2023. okt. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Azért ez kissé korai. Én 32 évesen még hegyeket mozgattam, most 55 éves koromra jutottam oda, hogy 8-9 óra fizikai munka után kb. már csak feküdni tudok.
2023. okt. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Amennyinek érzed magad, inkább a pszichés állapotod öregít vagy fiatalít.

Az is fontos, hogy mennyire működik jól az immunrendszered, mennyire vagy optimista, stb.

2023. okt. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!