Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi ez, amit érzek?

Mi ez, amit érzek?

Figyelt kérdés

Időszakosan jelentkezik. Olyan, mintha légszomjam vagy nehézlégzés lenne, de igazából nincsen, tele tudom szívni a tüdőmet levegővel. Mégis néha nagyokat sóhajtozok. Néha napokig tart, de ha elalszok éjszaka akkor nincs ilyen problémám. Szaturáció mérőt is vettem, 99% a szaturációm.

A kimerültség tud ilyen tüneteket produkálni?


2023. okt. 7. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
kimerültség, stressz
2023. okt. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A sóhajtozas tipikus szorongás tünete.

Próbalj többet pihenni,lazulni.


Még ami okozhat nehézlégzés szerű tuneteket az a reflux. Nincs sok savad?

Ha nincs akkor a stressz és szorongás,mint nálam is.

2023. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2-est adom.Refluxom és szorongásom is van,mindkettő okozhat ilyet.
2023. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szorongas. Panikbetegsegem elott evekkel mar volt ilyen. Hiperventillacio, vagy ha nem is, de a feszultseg, szo szerint is. Semmi testi bajod nem lesz, legrosszabb esetben csak elajulnal egy pillanatra. De ettol meg ijeszto es rossz.

Azt tudd, hogy nincs testi bajod. A figyelem elterelese segit, es annak a bizonytalansagnak a kezelese, ami taptalaja lehet szorongasnak.

Nekem 17 eves koromra lett panikka. Annak idejen gyogyszer nelkul, de esemenytelen elethelyzetben rosszul viseltem. Ma mar gyogyszerrel vagyok jol. De atmenetileg barkivel elofordulhat, ha egyszer rafeszult, es nem jelenti, hogy igy is maradsz.

2023. okt. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a tüdő felső részébe (tüdőcsúcs) szívod a levegőt, ez a legfelületesebb légzés, összefüggésben van a rossz lelkiállapottal. Próbáld meg az ellenkezőjét, a hasi légzést, ez gyógyítja, csökkenti a szorongást és a pánikrohamokat.
2023. okt. 10. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Lehet, hogy reflux is lesz! Mert mostanában volt olyan is, hogy előre hajoltam valamiért és tele ment a szám savval, pedig előtte nem ettem. Elmondtam ma a háziorvosnak és írt Noacid 40 mg tablettát. Ha nem segít akkor szerintem is a szorongás, mert már kb 5. alkalommal van ilyen és eltart egy jó pár napig.

2023. okt. 10. 13:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emésztetlen lelki problémák és az egészségtelen étkezés szerinted nem löki fel a savat? Dehogynem. Akár párhuzamosan is kialakulhat.
2023. okt. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!