Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdülés kezelése otthon?

Gerincferdülés kezelése otthon?

Figyelt kérdés

Mikor 45 kilót híztam, észrevettem, hogy a nagy hasam miatt előredomborodik a hasam, azaz a gerincem nem oldalra, hanem előre ferdült a túlsúly miatt.


Eddig csak 15 kiló ment le, és tartom magamat ahhoz, hogy lefogyjak 2025-re.


Gondolom csak onnantól lenne érdemes valami gyógytornát csinálni itthon. Ki mit javasolna?

Illetve, ha fogyok még, valamennyire visszaáll a gerincem, vagy dettó ugyanolyan marad, mint amikor 45 kg túlsúly volt rajtam?


2023. okt. 9. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Az nem fog menni.

Szakember által irányított tornára kell járnod,

hogy ne legyenek még súlyosabb deformitásaid.

Akár lefogysz, akár nem.

A csontvázad részei egymással összefüggő rendszert alkotnak.

Ha az egyik helyen deformitás lép fel, az hatással van a többire is.

Pl. lúdtalp/bokasüllyedés következménye az egész gerinc ferdülése, a nyaki csontok, a derék, a farcsontok fájdalma, a fejfájás;

a csípőre is nagy teher nehezedik, elkezdenek szétcsúszni a lábfejed csontjai, az átterjed a térdedre, tönkre mennek az ízületeid is, előbb-utóbb úgy mész, mint egy kacsa, sőt, bot nélkül már nem is tudsz járni.


Szóval, mindenképpen irány az ortopédia, teljes kivizsgálás, gyógytornászatra beutaló, fizikoterápiára kezelés, vagy javaslat.


Alap, hogy elkezdesz rendszeresen úszni. Ha nem tudsz, akkor itt az idő, tanulj meg.

2023. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Nem beszélve a belső szerveidről, melyekre a súlyos gerincferdülés is rossz hatással van.

[link]


Ezt tanulmányozd!

2023. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!