Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez már alkoholizmus?

Ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés
A barátom minden nap minimum 1 liter sört megivott. Kezdett furcsa szaga lenni… ilyen fura kipárolgása lett a bőrének, szóval hiába fürdött én büdösnek éreztem az 1 liter sör után, amit lefekvés előtt ivott meg minden nap. Nem is szívesen pusziltam már meg, mert fura szaga volt. Aztán kötözködő lett, úgyis hogy nem ivott délelőtt ugye. Volt olyan hogy elmentünk sétálni és csak akkor lett jobb kedvű mikor haza értünk és felpattintotta a sörét, addig mindenen morgott. Eljött programokra, de valahogy minden össze lett kötve a sörözéssel… sör feszt, haverokhoz elmenni messzire mert ott együtt piáztak, augusztus 20-án ott hagyott egyedül a tömegben miközben a rokonaimat vártam, hogy ő elszalad sörért… aztán ha többet ivott ilyen különleges alkalmakkor, mindenen veszekedett meg ordítozott velem. Ilyen értelmetlen piszlicsáré hülyeségeken. egyszer megkérdeztem kibírja-e sör nélkül? Mert szerintem ez már nem egészséges. Pontosan kerek 1 napot bírt, kövi nap megint megivott 1 litert. Utána ez veszekedés tárgya lett + állandóan talált valamit amibe beleköthetett és szakítottunk. Néha azt vettem észre, mintha az agya is romlana és nem értené amit magyarázok neki… Anyukám szerint ez még nem alkoholizmus, a napi 2x 5 dl sör és nem ettől viselkedett furán. Meg elmondta, hogy milyen rendes gyerek volt az exem és nem érti miért alakultak így a dolgok… kifordíthat így valakit magából napi 1 liter szesz?

#veszekedés #alkoholizmus #Kezdődő alkoholizmus
2023. okt. 11. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez pedig egyértelműen az. De ha ez kell neked.....
2023. okt. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Valentino Rossi 46 válasza:
100%
Nem a mennyiség, hanem a rendszeresség.. Ez bizony az sajnos.
2023. okt. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kell nekem, ezért is mentünk szét. Csak a külső megfigyelők váltig állítják, hogy milyen remek ember. Engem meg kiröhögnek, hogy a napi 1 liter sör az nem alkoholizmus. Egyébként nem egy két méter magas emberről beszélünk, hogy neki ez kevés legyen. Én se gondoltam volna, hogy ebből lehet baj, de az elmúlt egy /másfél évben folyamatosan ezt csinálta és esküszöm olyan, mintha épülne le az agya… sokszor beszélgetni próbáltam vele a végén és mint a demens nagyanyám, azt vettem észre nem is értette a mondataimat.. és ez csak napi két-három sör.
2023. okt. 11. 10:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy azt mondják mivel nagyon sok ember iszik. Én sem vetettem meg fiatalon a piát, de mire a elértem a 30at anti alkesz lettem.
2023. okt. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy “csak napi 2 sör” ... Alkalmi piálás van, meg rendszeres piálás. Utóbbit hívjuk alkoholizmusnak, tök mindegy, mit és mennyit.
2023. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az. Mondom ezt úgy, hogy én is megiszom.
2023. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!