Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet tenni valamit annak...

Lehet tenni valamit annak érdekében, hogy az ébresztő megszólalásáig folyamatosan tudjak aludni?

Figyelt kérdés
Olyan este 11 körül szoktam menni aludni, az ébresztőm pedig reggel fél 7-re van állítva. Az a bajom, hogy gyakran felébredek hajnalban, ami nagyon kicsinál, mert így is nagy szenvedés felkelni, illetve így is egész nap fáradt vagyok a munkahelyen is (egész nap ásítozok), meg utána itthon is, semmihez sincs aztán kedvem a fáradtság miatt... Aztán pluszban még ez is, hogy hiába aludhatnék, még ezt a pár órát se tudom rendesen végigaludni... Szinte már előre rettegek attól, hogy alig maradt időm aludni, mert fel kell kelni időre. Szerintem ennek az idő előtti felébredésnek nem külső tényező az oka, tehát a saját magam okozza az ébredést, nem egy külső behatás zavarja meg. Ha egy ilyen ébredéskor nem mennék vissza aludni, azzal is rosszul járnék, mert lehet még fáradtabb lennék napközben. Hamarabb meg hiába megyek aludni, hamarabb is kelek fel akkor, nem tudok semmivel se többet aludni, szóval akárhogy próbálok trükközni, hogy kipihentebb legyek, nem jön össze, egyszerűen ez egy soha nem múló fáradtság. Jó lenne, ha akkor már legalább ezt a pár órát normálisan végig tudnám aludni megszakítás nélkül, hátha legalább kicsit kevésbé lennék fáradt.

2023. okt. 11. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Eloszor az okot kellene megtallani.

Lelki baj, tul sok agyalas, elegtelen etkezes, sok vsgy rossz idoben bevitt koffein, nem megfelelo alvasi korulmenyek, keves mozgas stb

2023. okt. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is felebredek majdnem mindig


Segít ha pisilek, iszok egy pohár vizet. Olvasok pár oldalt könyvből.


Netezni nem szabad mint én most


Amúgy melatonine is segít este kell bevenni

2023. okt. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!