Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fájdogál, beszúrkál a szívem....

Fájdogál, beszúrkál a szívem. Nem folyamatosan de egy nap többször is egy pillanatra. Bajt jelent?

Figyelt kérdés
Van hogy egy nap többször is fájdogál,beszúrkál a szívem. Amikor ilyen napok vannak elég nyomott és fáradékony is vagyok. Az elmúlt 3 hónapban 2x is voltam kardiológusnál magánban és egyszer nem magán rendelésen.. Csinaltak szív UH-t, EKG-t Fizikális vizsgálatot és hála Istennek minden doki azt mondta, hogy nincs szív eredetű bajom. Egészséges a szívem. Voltam egyébkén más vizsgálaton is, ide értve a tüdőgyógyászatot, voltam mellkas rtg-n, megjártam a háziorvost is. Mindenhol minden eredményem jó (sine morbo) ... Mégis akkor mitöl lehetnek ilyen érzések rajtam?

2023. szept. 9. 22:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idos vagy? Gyogyszert szedsz?


Eloszor most mar menj gasztoenterologiara mert a leggyakoribb esetben a szivuknel erzik mint referalt fajdalom, de nincs semmi a szivukkel.


Utana ha az is semmi, akkor ful orr gegeszet, szinten reszben a referralt fajdalom reszben a gege/nyelocso fajdalma miatt


Ez a refluxal meg gege/nyelocso fajdalom a vagus ideg miatt van. A nyelocso mellett fut, ha irritalja mondjuk egy reflux akkor a szivedre is kihat "palpitatio"-kent, de amit leirtal az mas, de lehet nalad igy jon ki.


Utana angiologiara, majd pulmonologia vegul.


Ha meg mindig semmi, sajnos jard meg ezt a kort meg egyszer mas orvosoknal egy masodik velemenyert.


Ha nincs semmi akkor pszichiatria, valoszinuleg pszichoszomatikus tunet szorongas okozta vagy stresz miatt. Ehhez eleg 2 hetig egy standard megallapitasi kezelesterv, Xanax 2 hetig. Ha elmulik, nem erzed, akkor mentalis eredetu. Ha nem mulik el, akkor fiziologiai.


Esetleg ami meg eszembe jut, de arra kicsi az esely szerintem..., allergia valami hetkoznapi dologra? Egy teszt nem art.

2023. szept. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok. Nem szedek semmilyen gyógyszert. Az említett vizsgálatok, amiket írtam más-más orvosok csinálták éppen azért, hogy ne egy orvos mondjon véleményt. Mindegyik orvos ugyan azt mondta. Nincs szív eredetű baj. Pulmonologian is voltam 2x is. Ott sincs baj. Allergias sem vagyok.
2023. szept. 10. 08:19
 3/17 A kérdező kommentje:
Ezt nem ugy kell elképzelni, hogy minden napos és folyamatos, hanem időnként elő jön. Ha rá stresszelek, vagy odafigyelek rá akkor válik "folyamatossá"
2023. szept. 10. 08:21
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem tudok mast javasolni csak a tovabbi meneteket - azaz a gasztro., gegeszet, stb..


Ha ennyi ember azt mondta 0, akkor nalad van a bibi. Szerintem mentalis eredetu szorongas, ki lehet vizsgaltatni akar haziorvossal 2 hetig 0.5mg xanaxal egy fontos, szorongasos idoszakban. Ha akkor nincsenek jelen a tuneteid akkor fejben van a bokor.

2023. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ezt ne itt kérdezd meg, hanem a háziorvosodnál. Ő majd továbbutal a szükséges vizsgálatokra, és kiderül majd, hogy mi a baj.
2023. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azert erdeklodom itt hatha van aki hasonlo cipoben van... Regebb ota megy ez mar. Most is a vernyomasmero a karomon merem a vernyomasom mert nem vagyok a legjobban... 90 pulzuson fent akadok a tenyerem izzad... nem tudom mi ez mar...
2023. szept. 10. 16:05
 7/17 anonim ***** válasza:
Ne várd meg, amíg nagyobb baj lesz belőle, fordulj orvoshoz.
2023. szept. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

7


Ha eddig nem volt gond es ennyi kivizsgalason volt tobb fuggetlen orvosnal ahova beutalo kell haziorvostol - tehat meglatogatta mar, akkor belathato, hogy nagyobb baj nem lehet max stresszelni fog.


Szerintem panikos/szorongasos az ember. Pszichiater kene most mar. Nyugalmi allapot magas pulzus es/vagy vernyomas tipikus esete a szorongasnak. En nagyon gyanitom hogy pszichoszomatikus eredetu, ezt siman le lehet ellenorizni 2 heti 0.5 mg Xanax szedessel. Ha lemegy a pulzus 70 - 75 korulire nyugalmi allapotban akkor pszichosomaticus. Ha nem, na akkor lenne gond, mert akkor somaticus a tunet.

2023. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

En jartam hasonlo cipoben, magas vernyomas es pulzus nyugalmi allapotban meg amiket leirtal en is megjartam a nagy kort, pulmunologia, kardiologia holterrel, gasztroenterologia, allergologus, belgyogyaszat, beleimet megultrahangoztak. Semmi.


Es nekem azert szerteagazobb tuneteim voltak; fosas minden nap reggelente minimum 3x, aztan szaladtam a suliba fosni megint neha, a hasizmom gorcsolt mint a lonak amikor belenyomja a masikba, magas vernyomas 135/95 koruli magas pulzussal 100 korul nyugalmi allapotban, mehetne meg a lista...


Hozzateszem aludni ezzel a szivveressel remalom volt, mert csak a szivemet hallottam.


Kaptam 0.5mg xanaxot 2 hetre, es mindenem elmult 1 het alatt. Egyszeruen hihetetlen volt. Vegre normalis vagyok. Nem kell fosnom, nem faj a hasam minden reggel, rendesen elalszok. 180 fokos valtas.

2023. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A vérnyomásommal nincs igazan baj. Ha rastresszelek siman felugrik 150/80 korulire a pulzusom meg 90 korulire. Viszont ha kicsit megnyugtatom magam lemegy 121-130 közé a per meg ilyen 77 a pulzus meg 75-80.
2023. szept. 10. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!