Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy elhetek meg?!

Hogy elhetek meg?!

Figyelt kérdés

3 heten belul, de lehet kevesebb megittam 3 zsak piat, de egyebkent ezt kisebb szunetekkel mar megtettem. Ezek vodkak voltak tobbnyire (0,5 vagy 0,7) vagy bor (2 uveg egy nap egy adott vodka melle). Sokszor mar ugy ittam, hogy mentem hanyni meg raneztem es oklendeztem.


31 eves no vagyok es most szerda ota “tiszta”, nem is kivanom. Mivel ez a dolog evek ota kisebb szunetekkel megtortent (az utobbi idoszakban durvabban, mar nem erzem a berugast se, csak hogy szedelgek).


Sok volt az alkoholista a csaladban. Panikbeteg vagyok es emiatt kezdtem el inni, de idovel rajottem, hogy semmi ertelme, mert a masnap ezerszer rosszabb (foleg ugye miota ilyen intenziven nyomom). Jelenleg nem dolgozom, nincs, ami motivaljon.


Testi tuneteim: ingerkohoges (krakogas), foltok, viszketo zsibbado fajo erzet az egesz testen, mellkasi nyomas, verzo iny, femes rossz szajiz, uveges latas, jobb borda alatti fajdalom, vesefajdalom. Ennyire megnott az evek alatt a toleranciakuszobom.

Lehetnek ezek a tunetek a sok eves italfogyasztastol? Ha igen, mikor mulik el?


Az a baj, nem tudok kulturaltan inni, csak nagyon… es mar berugni sem. Most sokkal jobb, hogy letettem 4. napja. Ja es annyira tulzasba estem, hogy volt, hogy 2 hetig nem furodtem, teljesen elhagytam magam es magamba is zarkoztam.

Egyszer megszamoltam a vodkas uvegeket es volt vagy 40 a szobaban kb. 3 het alatt. Most 3 nagy zsak szemetet szedtem ossze es meg igy se fert bele az osszes. Otthon a csaladi hazban csomo uveg el van rejtve a szobamban… Tenyleg csak a tudja atelni, aki benne van. Reggel ottol (mivel nem tudtam aludni kezdtem a pialast hajnal egyig, ha esetleg masnap nem volt ital, remegett a kezem es azonnal rendeltem (arra se voltam hajlando, hogy lesetaljak a boltba).


Most a frontin segit, meg amolyan “healing process”. Most igy a 4. nap elteltevel jobban megy az alvas, de szakaszosan es remalmokkal. Eddig mindig magam probaltam leszokni, csak aztan valaki kinalt es elindult a lavina….

Aki esetleg volt hasonlo helyzetben, mikor mult el a sok tunet?


Undorodom magamtol, ma vegre lezuhanyzom es osszeszedem magam (ja es at se oltoztem). Regen dekorativ kis no voltam sok edzessel, utazasok (20 orszag), de most elmegyek pszichologushoz (regebben is jartam), es probalok kimozdulni. Meseltem mar embereknek errol, de persze legyintettek, hogy “jaj, ez nem sok”. Mivel nem lattak, mit muvelek.


Bocsi, ha hosszu lett, es koszi, ha elolvasod, esetleg azt tanacsot. :-)


2023. okt. 14. 07:41
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!