Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rá tudom magam szoktatni...

Rá tudom magam szoktatni valahogy a kevesebb alvásra?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hülye kérdés, előre is bocs. Ahhoz hogy teljesen kipihent legyek, rengeteg alvásra lenne szükségem, ami szerintem már nem egy normális mennyiség egy közel felnőtt embernek, meg nem mellesleg a napirendembe is elég nehezen beilleszthető. Ezt úgy kell érteni, hogy 8-9 óra alvás sem elég, hiába fekszem le teszem azt este 11-kor és kelek 8-kor, minden egyes alkalommal olyan vagyok, mint a mosott szar, ha meg nem ébreszt fel senki, 10-12 órát simán alszok. Amíg csak suliba jártam, még egész könnyen megoldható volt, hogy legalább hétvégén rendesen kialudjam magam, de amióta dolgozom is iskola mellett, szinte lehetetlen. (Van olyan, hogy reggel 5-re kell mennem dolgozni, vagyis 4-kor kell hozzá kelnem, feküdjek le aludni délután 4-kor?) Másrészt eléggé zavar a tudat, hogy a fél életem alvással kéne töltenem ahhoz, hogy kipihent legyek. Senki más sem érti, miért van szükségem ennyi alvásra, én sem tudok rajtam kívül olyat, aki ennyit aludna. A nővérem azt mondta, ő kamaszkorában egy ideig sokat aludt, de utána kinőtte. Lehet, hogy én is ki fogom? Vagy tudok ezzel valamit kezdeni? Mert már tényleg eléggé zavar
2023. okt. 14. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Feküdj le korábban
2023. okt. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, de ez nem megoldás a problémámra, ahogy a kérdésben is írtam, nem tudok lefeküdni aludni délután 4-kor, van hogy haza se érek addig.
2023. okt. 14. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Kezdj el sportolni rendszeresen. Futás, kerékpározás, bármi, napi szinten. Plusz ne 11-kor feküdj le aludni, hanem 9-fél10 körül. Az sem baj, ha lefekvés előtt már nem telefont nyomkodsz, vagy tv-t nézel, hanem pl könyvet olvasol. Egyből pihentetőbb lesz az alvás, ergo kevesebb is elég belőle.
2023. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Nem azt mondtam hogy délután 4-kor feküdj le. Ez a megoldás. Korábban fekszel valamennyivel..így kipihentebb leszel és korábban fogsz tudni felkelni.
2023. okt. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!