Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagy trauma egy 3-4 hónaposnak...

Nagy trauma egy 3-4 hónaposnak ha egyik napról a másikra megvonom tőle a játékcumit? Esetleg úgy is le lehet szoktatni, ha mindennap egyre kevesebbet adom neki oda?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon rászokott, azzal alszik nappal és éjjel is,sőt utazáskor, babakocsiban sincs el nélküle. Mostanában viszont ez már az evés rovására megy, nem akar szopizni, feszíti magát, üvölt, ha mellre teszem. Főleg este, de már mostanában nappal is szokta. Ha már nem jön elég gyorsan a tej, begurul. Emiatt a tej el is elkezdett csökkenni. Azt gondolom, hogy talán cumizavara van. Komfortszopizni már régóta nem használja a mellemet a cumi miatt, így el sem hajlandó aludni rajta, de próbálom i.sz. szoptatni, tehát nem nézek órát hanem a jelzéseit figyelem. Ma reggeltől nem adtam neki oda a cumit, próbáltam elaltatni máshogy, ez 2* sikerült is, illetve fejek, hogy visszanöveljem a tejet, talán ha megint több lesz, mint amit megeszik, akkor jóllakik amíg gyorsan jön a tej. Viszont észrevettem hogy ma nagyon rosszkedvű, nem akar játszani sem, szinte le sem tudom tenni a kezemből, mert sír, gondolom hiányzik a cumija. Szerintetek leszokik így pár nap alatt, illetve nem okoz ez neki maradandó sérülést? (Azért próbálom így visszatéríteni a szopizáshoz, mert azt olvastam, hogy cumizavar megoldására mellőzzünk mindenfajta cumit.)Köszi a válaszokat!!
2016. ápr. 22. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod. Át kell vészelni ezt az időszakot. Legyen kézben, szánd rá azt a pár napot és csak vele legyél.

Én nem adnám vissza neki.

2016. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem trauma, de valami kelleni fog neki: a melled, az ujja, vagy a cumi. Te választásod melyiket adod neki. nyilván életkorból adódóan a mell volna a legjobb. én hagytam a lányom annyit szopizni amennyit akart, 6 hós koráig, aztán mikor már kezdte éjjel az ujját szopni, na akkor szoktattam rá a cumira.

eleinte mindig megkaphatta aztán 10 hónaposan egyik napról a másikra nem adtam neki csak alváshoz emg sétához. kezdetben több odafigyelést, bújást, játékot igényelt, de 2-3 nap alatt megszokta. Sőt 1-2 hét múlva már autómatice adta a kezembe ha felkelt.

De a tied még olyan pöttöm, hogy úgysem érti mi az hogy sétához meg alváshoz....adj neki cicit vagy hagyd hogy szopja az ujját (mondjuk annál szerintem a cumi jobb) aztán később ráérsz rendszabályozni.

2016. ápr. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A cicit adnám neki bármikor, komfortszopizáshoz, megnyugváshoz, alváshoz is, ha elfogadná... Sajnos az elején annyira nem tudtam aludni, hogy odaadtuk neki a cumit, de már megbántam. Főleg hogy szoptatni szeretném sokáig és most ezzel gondok vannak, megijedtem. De ma már egyszer a cicin aludt el, előtte adtam neki egy kis lefejt tejet hogy ne legyen nagyon éhes, és még kicsit szívott a ciciből és elaludt.
2016. ápr. 22. 16:10
 4/5 anonim ***** válasza:

A lefejt tejet miből adod neki?

Mert ha cumisüvegből, az ugyanúgy a cumizavar forrása sajnos. :(

2016. ápr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kiskanállal adtam. Tegnap végülis nem volt gáz, nem sírt többet napközben mint egyébként. De az este rosszabb volt :( Több óra volt mire nagy nehezen elaltattam, nem akarta elfogadni a cicit sokáig, aztán mégis :) De sikerült. Éjjel így többször kelek hozzá, de megéri, mert már most több a tej :) Ma kipróbáltuk az autóban/babakocsiban is a cumi nélküliséget. Elaludni nem tudott egyikben sem, csak szopival. Ezt még gyakoroljuk. Köszi a válaszokat :)
2016. ápr. 23. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!