Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Escapelle fogamzásgátló...

Escapelle fogamzásgátló tabletta okozta hormonális változásokról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Alig pár hónapja veszítettem el a szüzességem, borzasztóan tapasztalatlan vagyok a témában, próbáltam informálodni rengeteget viszont még sok minden elég új magamon tapasztalva. Sajnálatos módon 2 hete elkövetük azt a banális hibát a párommal, hogy nem védekeztünk és ami még rosszabb a pont a termékenységi időszakom első napjaiban, előváladékozás történt, ami bár nagyrészt a combomra került, mégis aggasztó volt. Másnap egy Escapelle tablettát kellett bevennem, körülbelül 11 órával az aktus után, tehát elméletileg hatnia kellene. Még aznap szédülést és borzasztó fáradságot éreztem. 4 nappal később alhasi fájdalom és 5 napon mell keményedés és barnás véres folyás jelentkezett 3 napig eléggé sűrű és számomra soknak tűnő formában. Majd még pecsételt még 2 napig, aztán világos barna lett és pisiléskor egy kis nyálkás gombócot véltem felfedezni, ami konkrétan kicsusszant belőlem kissé megrémisztet, de ez után 4 napig természetesnek tűnő fehér folyásom volt picit megnyugodtam, mai napon viszont újra felbukkant a barna pecsételés és 3 nap múlva kellene kezdődjön a menstruációm. Eléggé ideges vagyok, sok mindent olvastam nem igazán tudom eldönteni ezt is a tabletta okozza vagy más... Úgy döntöttem várok még menstruációm érkezéséig és azután csinálok egy tesztet biztos ami biztos. Addig is remélem valaki volt hasonló helyzetben és tudna pár tanácsot adni, mert nagyon aggódom, hogy mi lehet a helyzet.

2023. okt. 15. 18:10
 1/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem azt, hogy pár napja felfázási tüneteket is tapasztaltam, amik némi antibiotikum szedés után megszüntek.Esetleg ez is lehet befolyással a folyásra?
2023. okt. 15. 18:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Normálisnak tekinthető, ha az Escapelle után pecsételő vérzésed, egyéb panaszaid vannak. Ha nem hánytad ki a gyógyszert, akkor szinte 100%, hogy nem lettél terhes.

Persze érthető, hogy stresszelsz miatta, és a stressz is mindenféle tüneteket okoz, úgyhogy próbálj meg megnyugodni. Semmi rossz nem fog történni, minden rendben van. :)


Ezután pedig vagy szedj fogamzásgátlót, vagy használjatok óvszert.

2023. okt. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kifelejtettem, hogy én is vettem már be egyszer Escapelle-t, és minden rendben volt utána. Úgyhogy tényleg nem kell aggódnod.

(#1 voltam)

2023. okt. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megjött a menstruációm, alig éreztem görcsöt reggel egy keveset (máskor iszonyatosan görcsölök, és többet is vérzek első 2 nap) 1 nappal korábban, az barna véres folyással, ami tiszta vér lett pár óra után. Viszont igen kevésnek érzem, ami jött első nap alig pár csepp jött az is pisiléskor inkább. Második nap már volt látszatja a betéten, de kb. egyszer is elég lett volna kicserélni, és még azért pisiléskor is volt némi. Harmadik nap nagyon enyhe barnázás után el is múlt. Azután nagyon gyenge világos barna folyásom volt reggel és ennyi. Azt olvastam 3 hét után teszt sem teljesen 100%-os. Valaki volt ilyen helyzetben tudna segíteni?
2023. okt. 20. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, minden oké azóta? Nem lettél terhes ugye? Nekem görcsöl a hasam, holnapra nem várom, de lehet már ma meg fog jönni, nagyon remélem!
nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ovulációm volt még furcsa számomra, mellem fájt, hátam és néha hasam alja is szúrt, ami picit aggasztott, terménységi időszakom végére el is múlt.


NEM LETTEM TERHES, minden rendben. Menstruációm is normálisan megjött újra.


Rengeteget stresszeltem,őszintén nem szívesen csinálnám meg ezt mégegyszer,de szerencsére nem lett baj.


Köszönöm aki megnyugtatott, ha valaki rátalál a kérdésemre remélem annak is segít megnyugodni. Megosztott tapasztalatomból, csak annyit, hogy lehet akármennyire megbízható gyógyszer, várakozások közötti stressz kegyetlen volt.


Vigyázzatok magatokra!!! :)

nov. 15. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!