Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikortól érvényes a tb?

Mikortól érvényes a tb?

Figyelt kérdés

Egy ismerosom kert segitseget, aki elmeletileg holnap megy a navhoz, bar nem tudom… nem tudtam valaszolni a kérdésére. Kb 200.000 Ft tb tartozása van, amit elkezdett rendezni részletekben, de a bolond kozben az “adott” honapot nem fizette, abbol keletkezett meg 25-30.000 tartozása.

Ha most rendezi egyösszegben a 25-30ezer forintot (meg mellette a 200.000 Ft havi részletet is), akkor ujra zold lesz a tb-je? Vagy csak akkor ha a teljes tartozás összege 50.000 Ft ala csökken? Szeretnek neki segiteni, meg egyszer utoljara, es kifizetnem neki ezt a 25-30.000 forintot, a tobbit meg intézze mostmar maga.. de azt en nem tudtam neki megmondani, hogy mikor lesz ujra érvényes a tb-je..



2023. okt. 18. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor lesz ujra ervenyes tb-je, de asszem ra van irva a papirra amit kapott postan.


Amugy egy hónap tartozas tuti hogy nem 25-30 ezer.


9000 ft korul van 1 hónap.

2023. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 havi tartozása van a meglévő melle, mert ugye amit eddig elkezdett törleszteni, azzal párhuzamosan kellett volna a jelenlegit is fizetni, ez maradt el, igy lett azthiszem 28.000 korul a tartozása
2023. okt. 18. 10:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha automata részletfizetést kért és kapott, akkor hiába íródik elő neki mellette tartozása, nem érvénytelenítik megint a TAJ-számát amíg az 6 havi járulékösszegnek megfelelő tartozásra nem duzzad.

Ha nem automata részletfizetést kért, hanem hagyományosat és arra rábólintott a NAV, akkor szinte biztos, hogy feltételhez kötötte. Mégpedig ahhoz, hogy nem keletkezhet mellette újabb tartozása, mert akkor érvényét veszti a részletfizetési lehetőség. Ha érvényét veszit, akkor már nem csak a 30 körüli tartozása lesz, hanem több, és ha az meghaladta a 6 havi járulékösszeget, akkor érvénytelenítik újra a TAJ-számát.


Az ismerősöd most éppen melyik ponton áll a fentiek közül, valamint milyen kérelme volt (automatikus, vagy hagyományos)? Ettől függ ugyanis, hogy érvényes a TAJ-száma még vagy már nem.

2023. okt. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

AUTRESZ-t kért, amit meg is kapott. Szemlélettel egy példával, bár nem lesz pontos, illetve kerekített az összegeket, de remélem érteni fogod.


220.000 Ft tartozása volt Tb elmaradás miatt. Kért rá autreszt májusban, júniustól fizeti a részleteket, ám emellett az adott havit nem fizette, ami ugye 9.700.- (?), tehát a részletet fizette, de az adott hónapot nem, ebből lett neki még kb 28.000 Ft tartozása, amit én néztem meg az ügyfélkapun.

Most igényelt csekkeket telefonon keresztül, tehát ha az adott havit is fizeti+az elmaradt részletet, érvényes lesz a tb?

2023. okt. 23. 10:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha májusban kért a hátralékra részletet (ráadásul automatikust), így lejárt esedékességű tartozása "eltűnt" (részletek fizetésekor esedékes csak), tehát érvényessé vált a TAJ-száma, ami azóta is az, hiszen a 408. adónemen azóta nem halmozott fel 6 havi járuléknak megfelelő hátralékot. Havi járulék jelenleg 9.600 forint x 6 hó = 57.600,- forint hátraléktól indul a TAJ-szám érvénytelenítése. Tehát ha ekkora összeget összehoz a 408. adónemen, akkor indul a probléma. Valamint akkor, ha nem fizeti a részleteket, azt a NAV "visszadönti" a részleteknek helyt adó határozatot (eredeti esedékességre könyveli vissza), és azzal már túllépi a fenti összeget. Addig nincs gond.


Ismerve a folyamatokat, azt mondom, jelenleg érvényes a TAJ-száma még akkor is, ha van 28 ezer körüli tartozása.

2023. okt. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, ezt nem értettem, mert az ügyfélkapuján az össz tartozásra 28.800 (?) Ft-ot mutat, és nem gondoltam, hogy ezért. :)
2023. okt. 24. 07:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha valóban fizette a részleteket, akkor 3 havi járulék elmaradása van: 3 hó x 9.600 = 28.800,-


Ha az adószámláját lekéred (tételest) egy későbbi dátumra - mondjuk 2023. december 31. - akkor látni fogod az előíródott részleteket is, ami ugye még nem esedékes, de már fel vannak könyvelve a jövőbeni dátumokra/esedékességekre.

2023. okt. 25. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!