Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mekkora esélyem van így...

Mekkora esélyem van így cukorbetegségre?

Figyelt kérdés

Az egyik szülőmnél cukorbetegséget diagnosztizáltak, de a családban senki másnak nem volt eddig. Én 3 éve voltam vérvételen utoljára, akkor 6,1x volt (nem tudom pontosan már), de az orvosom azt mondta ne foglalkozzak vele, ez még belefér, így meg is nyugodtam. 27 éves férfi vagyok, azóta heti 3 alkalommal sportolok, kb semmi olyat nem eszek, amiben hozzáadott cukor van, legfeljebb 1 túró rudit egy nap, de semmi cukros üdítő vagy ilyenek.

Így, hogy apámnál ezt diagnosztizálták, szörnyen elkezdtem aggódni, szerintem aludni se fogok tudni, mert enyhén hipochonder vagyok. Van okom aggódni? Menjek el vérvételre amint tudok, vagy vegyek egy vércukorszintmérőt a gyógyszertárban?

Apámról még tudni kell, hogy 60-as évei elején jár, enyhe elhízás és rengeteg cukorfogyasztás jellemzi, és alkoholt is ivott bőven.


2023. okt. 18. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Igazából elmehetsz vérvételre, de ha csak éhgyomri vércukrot néznek, avval nem mész sokra. Mármint, még a stressz is befolyásolhatja azt az értéket. Most az, hogy x reggelen 6,1 volt a cukrod, az azt sem mondja meg, hogy te cukorbeteg vagy, de azt sem, hogy te nem vagy cukorbeteg. Szóval az ilyen enyhén emelkedett érték egy alkalommal nem mond semmit. Nyilván ha az éhgyomri nem a határ körül mozog, hanem pl. 15, akkor nyilván az egyértelműen jelezheti a cukorbetegséget, de ha most épp a határnál van a vérvételnél az éhgyomri értéked, avval nem mész sokra.
2023. okt. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A 2-es típusú cukorbetegségről nem tudják, hogy mi okozza. Én azonban esküdnék rá, hogy a stressz, elsősorban a munkahelyi kollégák és főnökök miatt.
2023. okt. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mind a két hozzászólóval egyetértek, de a te problémád az még egyelőre nem valós. Egész életedben rettegni nem igazán van értelme. Semmi köze nincs ahhoz, hogy te eszel cukrot vagy nem, ha cukorbetegség lesz valamikor, akkor annak ehhez semmi köze nincs, előbb-utóbb cukor nélküli életvitelnél is bekövetkezik.
2023. okt. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha veszek egy vércukorszintmérőt, és magamnál végzem a vizsgálatot? Éhgyomorra, evés után, stb, és figyelem az értékeket?
2023. okt. 18. 19:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Attól bajod nem lesz, végülis nem baj, ha van otthon ilyen lehetőséged, de ha nincs cukorbetegséged és nincsen lényeges oka a méréseknek, akkor nem fogod ezt napi 3 alkalommal minimum megcsinálni, mert szurkálni nem fogod magad ennyiszer és közel sem olyan pontos, mint a vénás vérből mért érték.
2023. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem a vércukrot kell mérni ( ha nem vagy beteg) hanem többet mozogni, és kerülni a gyors szénhidrátokat.
2023. okt. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyilván kell mérni, ha örökletes, szülőmről most kiderült, és aggódom miatta. Igyekszem kerülni a gyors szénhidrátokat, és mozgok is.
2023. okt. 18. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!