Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van aki nem kezelte ki a...

Van aki nem kezelte ki a terhességi cukrát? Lett valami probléma a babával vagy maradtak szövődmények szülés után ?

Figyelt kérdés

2023. júl. 16. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem ismerek ilyet, de szerintem nézz utána a statisztikáknak. Nem jó ötlet ilyen fontos kérdésekben pár egyedi esetre támaszkodni.
2023. júl. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Èn nem kezeltem, nem tudtak normális választ se adni, hogy mit kène tennem.


Amíg nem olyan magas a cukrod, hogy inzulinnal vagy más gyógyszerrel kezeljèk, addig marad a dièta, odafigyelès, mèricskèlès, felírogatás.


Nekem ettől a stressztől meg az ide-oda szaladgálástól, attól hogy senki nem tud semmi konkrètat mondani, csak küldenek jobbra balra, riogatnak, hogy beteg lesz a gyerek stb ment fel a cukrom.


Nem leszek nèpszerű de leszartam, ettem/ittam ami jól esett, soha nem volt akkora a cukrom, mint a júliusi kánikulában a váróban ülve 2 órát vèrvètelre várva...vagy a dietetikusra, vagy az ultrahangra, hiába mentem időpontra.


Èn nagyon sok citromos vizet ittam, cukormentes üdítőket abba is nyomtam 2 citromot :D

Főtt ètelekhez majdnem mindig salátát ettem köretnek, reggeli/ebèd/vacsora, közte cukormentes csoki, joghurt, nèha gyümölcs.


Sokkal jobban èreztem magam, hogy nem görcsölök rá.

Nem is híztam szinte semmit. Boldogan, kiegyensúlyozottan mentem 39+2 szülni, 4 óra itthoni vajúdás, 3 óra benti. Ès fèl óra toló ;)


Egèszsèges èlènk baba, 3500 gramm, 50 centi, 10/10 Apgar.


Mindenben gyorsabban fejlődött mint a társai, hamarabb forgott, mászott, ült, állt, sètált stb.

Az alvása is nagyon jó.

Nehèz gyerek de egyáltalán nem kövèr.

Nagyon figyelmes, gyorsan tanul, nem is gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan megtanul beszèlni, verseket mondani stb. Semmivel soha nem volt lemaradva, sőt.

Mikor az autizmustól kezdve a szellemi visszamaradásig mindent összevissza írogatnak a neten is, de az orvosok se jobbak.


Nyilván nem azt mondom, hogy milyen jó ha valakinek cukra van, pláne nem terhesen, de azèrt ez a nagy majrè sem kell, hogy beteg lesz a baba.


Utana szinte azonnal visszaállt a normál èrtèkek közè ès azóta is így van.


Mèregesd, jegyzeteld, próbálj meg azèrt minèl kevesebb cukrot enni, igyál sokat, sètálj ès èlvezd a terhessèget, már ha lehet ilyet mondani :) járj kontrollra, de èn pl inkább hagynám hogy valamivel magasabb legyen a cukrom, mint gyógyszerrel kezelni hónapokig.

Azèrt ha 6,5ös a cukrod nem ugyanaz mintha 22es lenne.


Kitartás ès ne higyj el mindent.

2023. júl. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy ilyen részletesen leírtad, nekem utoljára 5,4 volt igaz hogy az első trimeszteri vérvétel mutatta ki de már akkor riogattak hogy menjek diabetikushoz diéta stb inzulin ha szükséges, én nem mentem eszem ami jól esik amit megkívánok szerintem ez az alapja egy egészséges terhessegnek és egy egészséges babának , megnyugodtam hogy nem csak én vagyok ezzel így
2023. júl. 28. 00:57
 4/6 anonim válasza:

2. vagyok

Nagyon szívesen, ha ezzel kicsit megnyugtattalak.


Èn dietetikushoz egy másik kismamával jártam, neki olyan 8 körül volt a cukra ès akkor èrezte jól magát, ha alacsonyabb volt akkor szèdelgett, minden baja volt.

Annyira megrèmisztettèk, hogy fogyatèkos lesz a babája, hogy mire legközelebb mentünk, már csak 4 volt neki, kisápadva, fejfájósan telt minden napja.

Csak salátát evett szinte.


Az orvos meg nagy elègedett pofával, na ugye, hogyha nem zabálunk mint a lovak, le lehet redukálni azt a 8ast...


Nekem volt itthon mèrő, egy ideig mèregettem evès előtt, meg után 2 órával, hol ilyen èrtèk volt hol olyan, volt hogy sütit ettem tejszinhabbal ès nem nyomta meg annyira mint a natur hal barna rizzsel.


Egy amit javasolni tudnèk, hogy a sok cukrot tartalmazó èteleket italokat kerüld.

Reggelit meghinted fahèjjal, segít egèsz nap a cukor szinten tartásában.

Igyál sokat, mozogj.

Relaxálj minden nap, kapcsold ki az agyad.

Nem tudom hanyadik hètben van, de szèpen lassan hangold a tested a szülèsre, hogy a fájdalmat tudd irányítani, nekem sokat segített, a fájdalmakat nem birom egyáltalán.

De, hogy tudtam irányítani, èn voltam a főnök :D ment is szèpen minden.


Ultrahangon legyen minden rendben, vèr/vizeletminta, legyenek meg a pecsèteid a kiskönyvben, ennyi.


Az orvosoknak van egy protokoll amibe lehet a 6,3 mèg belefèr de a 6,6 már nem, azèrt szólniuk kell, elküldeniük extra vèrvètelre stb.

De kb ennyire fontos számukra, az már mindegy hogy el is mèsz e.


További boldog babavárást!

2023. júl. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
30 hetes kismama vagyok nagy nyugalommal eszem a cukrosabb ételeket is italokat is nem aggódom túl igazából tudom hogy egészséges baba lessz és ez a lényeg , köszönöm szépen mégegyszer a válaszod
2023. júl. 29. 21:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Na várjál, ha 30 hetes vagy, akkor volt már cukorterhelés. Az milyen lett? Az első trimeszteri éhgyomri eredmény nem elég, mert a cukorbetegség később alakul ki általában.
2023. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!