Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vérhígító injekció hasba való...

Vérhígító injekció hasba való beadása után mindig nagy lila folt keletkezik. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Pontosan követem az utasításokat. Még egy youtube-os videót is megnéztem.

https://www.youtube.com/watch?v=FBrCBIvmYYY

Mi lehet az oka, hogy lilulok?



2023. okt. 24. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltehetöen túl erösen összecsíped a börödet, pedig csak lazán kell összenyomni, hogy elemelkedjen az alatta lévö izonrétegtöl, vagy a fecskendöt túl hirtelen nyomod a börbe.
2023. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Apukámnak kellett egy időben injekcióznia magát, vele is ugyanez volt. Teljesen normális, főleg ha már egy ideje csinálod. Az is előfordulhat, hogy tartósan ott marad a folt. Ha zavar, megpróbálhatod máshova (a combodba) beadni, de az jobban fog fájni.

Lényeg: semmit sem csinálsz rosszul.

Csak annyit tudok javasolni, hogy váltogasd a szúrás pontos helyét, mindig kicsit alrébb.

2023. okt. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
Eliquis 5mg tabletta kiméletesebb ,de az összes 10 nap folyamatos szedése után már karosit szintén rögössé teheti a vért .
2023. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hónapok óta szúrom magam, sajnos 100%-os trükk nincs, néha most is sikerül egy kis eret eltalálni és akkor belilul.


Amit tehetsz:

- ne túl szorosan csípd össze, inkább nagyobb felületet, nem kell nagyon szorítani - ez nem animált videó, jobban látszik, hogy milyen nagy felületet kell összeszorítani: https://www.youtube.com/watch?v=Ov6KWOUY9Z8,

- ha már steril a bőröd és a tű hegye is óvatosan, finoman böködve a bőrfelszínt próbálj meg találni egy olyan pontot, ahol nem fáj, oda bökd,

- lassan szúrd bele, ne túl durván,

- a bőrhöz képest 90 fokban kell tartani az injekciót, egyenletesen belenyomni, 5 mp várni és lassan kihúzni - ha azonnal vérezni kezd akkor be fog lilulni egy nagyobb területen, ha nem, akkor max. 1 picit, csak a szúrás körül,

- ne legyen rajtad szoros nadrág utána, mert akkor is belilul (én zuhanyzás előtt szoktam, és mire öltözök már rendben van),

- könnyebb ha van egy kis zsírréteg a hasadnál, ha túl sovány vagy az is megnehezíti.


Váltogasd az oldalakat, plusz néha beadhatod combba (ide még nem próbáltam), oldal a husis részbe (kb. a köldököd magasságában), ezt próbáltam, de itt mindig belilult, úgyhogy hanyagoltam. Hasamon én már nagy biztonsággal tudok néhány területet, ahol valószínűleg OK lesz, de sajnos tényleg még így is beletrafálok néha. :( Kitartás! :(

2023. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eltalàlsz egy eret, ennyi az egész. Én várandós vagyok, és végig szúrnom kell magam . Most már csak a hasam oldalsó részén van hely ahol bármit össze tudok csípni, hát képzelheted, hogy néz ki, pedig 2 év "rutin" van a hátam mögött.
2023. okt. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!