Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egészségügyi vizsgálatb...

Milyen egészségügyi vizsgálatból áll a rákszűrés?

Figyelt kérdés
Egyáltalán létezik-e olyon hogy rák szűrés? Mit vizsgálnak rákszűrés esetén? Illetve milyen vizsgálatokat csinálnak meg rákszűrés címén? Hogyan derítik ki hogy valaki rákos, vagy nem rákos?

2023. okt. 24. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ, milyen típusú az a rákszűrés.
2023. okt. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Nőgyógyászati pl
2023. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es válaszírónak! 1977-es születésű vagyok, és idén 2023-ban 46 éves, és férfi vagyok. Tehát nem nő, hanem férfi! És mint férfiként kérdezem, a kérdést!
2023. okt. 24. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy "rászűrés". Mehetsz ilyen-olyan szűrésre, de átfogó, egy szűrés nincs.
2023. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A szájüregit a fogorvos, a hörgőt az ernyőfénykép, a vastagbelet a székletvér, vagy tükrözés, a bőrdaganatokat a bőrgyógyász szűri.

Vanak önvizsgálatok is. Nézd meg a "7 figyelmeztető jel" videót!

2023. okt. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy általános rákszűrés, bizonyos típusú rákfajtákra vannak szűrések, 5-ös elég sokat leírt. Férfiaknak talán a prosztatarák-szűrés a legfontosabb, mivel ez a leggyakoribb 40 éves kor fölött, urológus végzi, évente, 2 évente ajánlott, és havonta önvizsgálat. A másik gyakori a végbélrák és az emésztőszervek rákfajtái, az alkoholfogyasztás és egészségtelen étkezés a fő rizikófaktorok, minél inkább érintett vagy annál inkább javasolt 1-2 évente elvégeztetni. Ha dohányzol vagy dohányoztál hosszú ideig, akkor évente tüdőszűrés. Ez egy elég jó összefoglaló: [link]


Javaslom kezdj a háziorvosnál, ha normális akkor az anamnézised + családi érintettség + életmód alapján összeállítja neked a szűrési csomagot. Ha megengedheted anyagilag, akkor menj el egy magán belgyógyászhoz, ő megcsinálja ugyanezt és aztán a szűrésekre már akár mehetsz az állami rendszerbe is (várakozni kell majd, bizonyos szűrésekre akár hónapokat is).

2023. okt. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
5.-ösnek. Köszönöm. 6-os válasz írónak. Nem dohányzom. És nem iszok alkoholt. Azt a két doboz (direkt cukormenteset veszek és iszok, mert létezik cukor mentes is!) energia italt meg ne sajnáld. Más meg kávézik. Én nem kávézok, helyette cukor mentes energia italt iszok. Családban édesapámról tudom hogy cukor beteg volt. De édesapám már nem él. Már rég meghalt az édesapám. Édesanyámnak is legutobbi labor eredményén 8,8-as volt a vér cukra. De anyám nem kapott rá semmit. Sőt mint ha nem is létezne anyámnak a 8,8-as vércukra. Szóval elm volt rá családi érintettség. Magán út / magán orvos, pénzügyileg nem engedhetem meg magamnak. A rák. Édesanyámat 2008 márciusában műtötték jobb oldali mellére rák / daganat eltávolítása volt. Meg maradt a melle, szerencsére nem kelletett le vágni. Kapott anyám sugár kezelést is, és kemó terápiát is. Nekem leg utóbb 2016 nyarán volt prosztata ellenőrzésem, akkor mindent rendben találtak.
2023. okt. 25. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!