Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felvettek egy céghez. Félek,...

Felvettek egy céghez. Félek, mert amikor legutóbb mértem a vérnyomásom 160 volt, 1 hete. Most megpróbálok rá oda figyelni. Üzemorvosi vizsgálat lesz. Ha ott is 160-170 -et mér akkor mi van? Akkor még felvehetnek? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Mi van ilyenkor? Megtagadhatják az alkalmazást ha nagyon magas a vérnyomás az üzemorvosi belépő vizsgálaton? Vagy mit mond az üzemorvos? Nagyon parázok.


Ismerősök azt mondták ne parázzak mert legrosszabb esetben ír fel vérnyomáscsökkentőt amit szednem kell meg kiváltani, jobb esetben azt mondja próbáljak meg oda figyelni, helyesen tábpálkozni, lefogyni (125 kiló vagyok, férfi) és nézzünk rá fél év múlva.


Csak én parázom túl? Már a fél ismerősi kört végig kérdeztem, eddig senki sem hallott olyanról hogy emiatt valakitől megtagadták volna, viszont olyat sokat hallottam hogy írt fel vérnyomáscsökkentőt...


2023. okt. 26. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Munkakörtől is függ, és persze mondhatja azt, hogy alkalmatlan vagy.

De ez azért nem jellemző, sokan küzdenek magas vérnyomással. Valószínűleg azt mondja, hogy ezzel menj azonnal orvoshoz.

2023. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek csak ideiglenes alkalmasságot adtak így ki (egy tanárról van szó). Utána a háziorvoshoz ment, beutalták kardiológiára, de valamiért magától rendbe jött a vérnyomása, nem szed gyógyszert.


Te mit szeretnél egyébként? El akarod kezdeni az életmódterápiát hátha az elég, vagy gyógyszert szedni, vagy így akarod hagyni (és valahogy elrejteni az orvos elől a problémát)? Amúgy szerintem indokolt lehet gyógyszert szedni, aztán ha sikerül lefogynod és ettől normális lesz a vérnyomásod, akkor el fogod tudni hagyni.

2023. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fehérköpeny-lázam van, szorongok az orvosi vizsgálatoktól, mindig röhejesen magas értéket produkálok üzemorvosi vérnyomásmérésen, de még sosem nyilvánítottak alkalmatlannak emiatt. Meg szokták jegyezni, én meg mondom, hogy pszichés eredetű, aztán nem szoktak többet foglalkozni vele. Amúgy az életmódváltás mellett a sok magnézium lejjebb viszi a vérnyomást, én azt szoktam kúraszerűen szedni, ha tudom, hogy jön a vizsgálat.
2023. okt. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ideiglenes alkalmasságot fogsz kapni legroszabb esetben. Ami azt jelenti el kell hogy menj a kardiológiára ahol megvizsgálnak esetleg gyógyszert írnak, majd a vizsgálati papírt látnia kell az üzemorvosnak. Nálunk így működik.
2023. okt. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na, talán a legtöbb munkakörnél eltörlik végre ezt az ostoba vizsgálósdit:

[link]

2023. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!