Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most akkor baj van a vérnyomás...

Most akkor baj van a vérnyomásommal?

Figyelt kérdés

Még a múlt héten volt az iskolában vizsgálat. Aznap 2 témazárót írtunk, meg én amúgy is nagyon stresszelős típus vagyok, így hát borzalmasan magas értékek jöttek ki, pontosan nem tudom, de 170/100, utána fél órával 160/100, később 137/95, és mindhárom alkalommal 100-110 körüli pulzus. Még annyit, hogy alapjában véve irtózom az orvosoktól, az iskolaorvostól meg pláne!

Ma meg megmértem párszor a vérnyomásom és ezek jöttek ki:

108/75, P.: 62

113/68, P.: 63

126/80, P.: 71

120/68, P.: 72

120/52, P.: 76

Szerintetek akkor most aggódnom kéne a vérnyomásom miatt? 19/L



2013. dec. 27. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg semmi bajod sincs, de ennyiből még nem lehet következtetést levonni. Hosszabb ideig, 1-2 hétig kellene mérni, naponta egyszer (max. kétszer), lehetőleg ébredés után, reggel, mert akkor a legmagasabb a vérnyomás. (Kivéve ha pl. délután felidegesítenek, mert az más.) Ha naponta kétszer méred, akkor reggel-este legyen.

Az utolsó eredmény az 52-vel eléggé gyanús...


Egyébként ha doki méri, nekem is mindig az egekben van a vérnyomásom.

2013. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezek teljesen normális értékek. Inkább az lenne a baj, ha a szived "nem venné fel" a ritmust, ha terhelés éri.

Ha javasolhatnák valamit: ne méregesd ilyen gyakran a vérnyomásod. A kórházban, ha beteg vagy csak egyszer mérnek vérnyomást, reggel, az ébresztő után. Az számít

2013. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Amúgy ezek késő délelőtt-kora délutáni mérések. Most úgy is szünet van, úgyhogy annyit meg tudok tenni, hogy napi 2x megmérjem. De hogyha mind jók lesznek, akkor ne foglalkozzak vele? Ismerem magam, orvosoktól alapból félek, és amikor mérték a suliban, akkor éreztem, hogy majd kiugrik a szívem a helyéről. Amikor itthon mérem, akkor ilyet nem érzek. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy hiába mennék el orvoshoz, úgyis rosszak lennének a mérések. De ha muszáj, akkor elmegyek, csak azt nem tudom megítélni, hogy most szükséges-e?!

És amúgy azt, hogy értetted, hogy "az az 52-es érték gyanús"?

2013. dec. 27. 18:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves első: ne rémísztgesd a kérdezőt. Semmi gond nincs azzal az értékkel.

KérdezŐ: amiről írsz, az a fehérköpeny szindróma. Az orvosok is tisztában vannak vele, és beleszámítják a mérésbe...

2013. dec. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez a fehér köpeny hypertonia. Rengeteg cikket olvashatsz róla a google-n.

Kezelést nem igényel, néha ellenőrzést, így szokod a szituációt, már mint, hogy egészségügyis méri. Gondolom először védőnő mérte, vagy nálatok nincs előszűrés az orvosi vizsgálat előtt?

Szegény írtózatos iskolaorvos...

2013. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen az elsőt tényleg védőnő mérte, de a többi kettőt már az orvos.

Már én is utánanéztem ennek a fehérköpeny hipertóniának. Akkor majd heti 1-2x megmérem a vérnyomásom, de amúgy szerintem sincs gond vele.

2013. dec. 27. 19:15
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem rémisztgetem, de az 52 eléggé alacsony. De szerintem csak rosszul mérte, mert a többi normális, ez meg kiugróan alacsony.


Kérdező, ha itthon normálisakat mérsz több napon keresztül, kizárt, hogy bajod lenne.

2013. dec. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mondjuk tényleg előfordulhat, hogy az az 52 csak mérési hiba volt. Meg amúgy is olvastam, hogy egyik vérnyomásmérő se 100%-ig pontos...

Méregettem a vérnyomásom az elmúlt napokban is, és végig jó eredmények jöttek ki. Szóval megnyugodtam. :)

2013. dec. 29. 18:13
 9/9 Doma95 válasza:
Nincs miért aggódnod sok ember van ezzel így én is ilyen vagyok nyugalmi állapotban semmi bajom nincs amikor valami van orvoshoz kell menni vérnyomást mérni vagy valami akkor nekem is felugrik 140-150-re ha nyugalmi állapotban lenne annyi akkor kellene orvoshoz fordulni,de ez is életkor függő.Ne aggódj rendben vagy én is be voltam sz.rva hogy mi van elmentem kardiológushoz is meg minden 2szer is semmit sem találtak
2014. júl. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!