Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek az állandó fáradtsá...

Mit tegyek az állandó fáradtság ellen?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Évek óta semmi energiám nincs. Egy rövidebb séta után kipurcanok. Iskola után csak feküdni van erőm. Emiatt alig bírok már takarítani, pakolni is. Általában még par szót mondani sincs energiám.


Szellemileg is halott vagyok, maximum délig működik normálisan az agyam, utána lelassul, kb. képtelenség vele tanulni.

Mindezt azért nem értem, mert kiskoromban (8-10 év körül) tele voltam életerővel, fáradságot szinte sose éreztem. Azóta semmit nem változott a testalkatom (nyilván a mellemtől eltekintve), mindig is vékony voltam. Az étkezési, mozgási szokásaim se változtak jelentősen. Az alvásom eléggé ramaty lett 11 éves koromban, de már nagyrészt helyrejött. Vérvételen ezerszer voltam, aszerint semmi bajom nincs.


A bajom rendszeresen, kiszámíthatóan szokott megjönni. Az mondjuk igaz, hogy rengeteget vérzek minden hónapban, de ez csak a legeslegelején nem volt így, szóval szerintem nincs vele baj.


Talán a mentális egészségem romlása a ludas, de nem vagyok benne biztos, hogy valóban ez az okozója a dolgoknak. Magnéziumhiányra gondoltam még, mivel elvileg az állandó kényszer, higy csokit egyek, erre utal.


Őszintén nagyon elegem van ebből az erőtlenségből. Szerintetek mit tehetnék, hogy ez változzon?



2023. okt. 30. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy átlag vérvizsgálaton túl kellene menni, én endokrinológus vonalra gondolnék. Ha tényleg szervileg és hormonálisan is minden rendben, akkor lehet a mentális okokra gondolni.
2023. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nép betegség lett enis így vagyok 26/n

Fiatal anyuka

Semmi erőm energiam

Igaz nekem szülés óta van ez így

Vervetel stb rendben

De mentálisan is hozza jöhet ez

Én szülés utáni depresszióval kuszkodok és igen csak rá nyomja a bélyeget mindenre is a lelki állapotom :)

2023. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"rengeteget vérzek minden hónapban"

Könnyen lehet, hogy vérszegény vagy. Kérj egy új laborvizsgálatot.

2023. okt. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy vagy Kérdező?
jan. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jobban vagyok!!!! Tobb ev ota eloszor elkezdtem kilabalni a depressziobol. A fatadtsag megmaradt, de sebaj!!! Dolgozom rajta :)
jan. 23. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!