Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Állandó fáradtság ellen mit...

Állandó fáradtság ellen mit lehet tenni? 16/L

Figyelt kérdés

Be kell vallanom 2-3 éve érzem magam baromi fáradtnak.


Szinte mindennap megesik, mégha ki is pihenem magam, akkor egésznap semmihez nincs erőm. Sajnos valamennyire az én hibám is, mivel nagyon keveset alszok(kb. napi 4-5 óra hosszát.) Próbáltam időben 20:00-kor lefeküdtem, aludtam 8-10 órát, ugyanúgy majdnem el aludtam másnap. Ha hazaérek a suliból rögtön ágynak dőlök, mert annyira erőtlen vagyok. Sokszor tapasztalom, hogy a végtagjaim is fáradtak.

Utazáskor állandóan bealszok, ha eleinte sem vagyok fáradt.


Már szüleim is gyanúsnak tartják az állandó fáradtságom, amit én is!



2022. ápr. 19. 00:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést még az lemaradt, hogy eléggé fáradékony vagyok, kisebb feladatoktól is kifáradok.
2022. ápr. 19. 00:41
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kellene egy vérvétel. Ez lehet pl. vashiány, vagy pajzsmirigy alulműködés.
2022. ápr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De monotónia, mozgásszegény életmód miatt is lehet.
2022. ápr. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy krónikus fáradság és alacsony vérnyomás, cukorbetegség, depresszió... Millió dolog lehet.

Orvos majd célzottan kérdez és ő meg tudja mondani.

2022. ápr. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vitaminhiany. Rossz etrend. Tul sok feldolgozott etel,gyorskaja. Nem eszel eleg belsoseget,zoldseget,gyumolcsot.


Tulterheltseg. Szellemi szinten is letezik.


Napsutes hianya.

2022. ápr. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 franciasrac ***** válasza:
100%
Én 16 éves vagyok (pedig fiú) én is nagyon keveset alszom, én is elalszom óra közben, szóval teljesen érzem ezt... Ráadásul egyedül élek tehát semmiben sem segíthetnek a szüleim, és szerintem az a baj, hogy túl későn alszom el, szart eszek kb. 1 éve (mert egyedül élek és nincs kedvem mindennap főzni), és szerintem ez nagyjából okozta ezt a fáradtságot, mert tavaly gimibe jártam még, szüleimmel éltem és jobb volt az étrendem. De ha a tiéd már összességében elfogadható, akkor szerintem betegség is lehet és orvoshoz kéne menned
2022. ápr. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Dm-ben, tescoban (meg persze gyógyszertárban) lehet kapni vas étrend kiegészítő tablettát. Nekem is ugyanez volt, és mióta szedem sokkal jobban vagyok. Természetesen nem garantált hogy ez a baj, de egy próbát mindenképp megér.
2022. ápr. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én majdnem 34 évesként érzem ugyan ezt. De már évek óta ilyen vagyok. Fáradékony vagy, akár 3-4 óra fent lét után aludni tudnék. Szóval át érzem a helyzeted. Nekem sokszor volt alacsony a vérnyomásom, 90/60 körül. De nem szédülök vele igazából, meg semmi, szóval addig nincs para. Viszont engem is zavar. Bár nálam közre játszhat még a depresszió is.
2022. ápr. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg az ultra kevés mozgás.
2022. ápr. 19. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Irány a házidoki és egy nagylabor. Amit csak ki tud kérni, kérjen ki. Amit az előttem szólók mondtak kb mind igaz.


Ez lehet lelki (depresszió, szorongás), belső testi (hormon borulás, pajzsmirigy problémák, cukorbetegség, vérnyomás problémák, allergia miatti vitamin és ásványi anyag hiány stb) vagy külső testi (vitamin és ásványi anyag hiány rossz étkezés miatt, mozgászsegény életmód, és egyéb külső tényezők).


Bár nem mindig, de vannak olyan betegségek, amiknek jelei a lelki problémák. Pl pajzsmirigy alulműködés, B12 hiány, D vitamin hiány mind jelentkezhet depresszióként és szorongásként. Szóval érdemes végigjárni, hogy mi a baj és nem szabad feladni. Ha az orvos elhajt, hogy ez normális egy tininek, akkor irány egy másik orvos.


Amiket érdemes végiggondolnod mielőtt mész dokihoz, hogy már több információval indulj:

* Mikor jött meg először is milyen szokott lenni? (vérzés mennyisége, rendszeressége, van-e előtte vagy utána "barnázás" vagyis alvadt vér)

* Szokott-e emésztési problémád lenni? Pl ég a hasad? Vagy székrekedésed van? Esetleg hasmenés? Ha igen, milyen gyakran?

* Ezek közül észleltél-e valamit: ha alszol, akkor se mélyen és nem pihentetően (ezt már írtad, de ideírom azért). Hajhullás. Izomgörcsök. Fázósabb vagy? Memória problémák (pl. nem emlékszel dolgokra, vagy nehéz gondolkodnod, nem fog az agyad). Izomgyengeség. Száraz bőr. Szédülés. Fejfájás. Törékeny körmök. Lassan gyógyuló sebek.

Nem kell, hogy bármelyik is legyen, de ezek különböző dolgoknak a jeleik vegyítve, szóval végig tudod gondolni, hogy esetleg neked van-e ilyen.


Ha ezeket végig gondolod, akkor már segítesz a dokinak, hogy jobban tudjon segíteni. Sok sikert és jobbulást!

2022. ápr. 19. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!