Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Perioral dermatitisem van? Ha...

Perioral dermatitisem van? Ha igen, hogyan tudom kezelni?

Figyelt kérdés

Évek óta problémám, hogy az orrcimpám tövében folyton piros a bőröm. Van hogy hámlik kicsit, vagy csak piros és érzékeny, de feltűnő és csúnya. Máshol egyáltalán nem jelenik meg, csak az orredőmnél, és általában csak a jobb oldalt. Pattanásaim hála az égnek nagyon ritkán szoktak lenni, cserébe évek óta szenvedek ezzel. Néha esténként bekenem sudocremmel, ami hámlaszt és gyulladáscsökkentő, és van, hogy sokkal jobban néz ki utána, de mindig előjön újra. Néha teljesen eltűnik. Az interneten megpróbáltam utánakeresni és ezt adta ki rá: perioral dermatitis. Hogyan tudom ezt kezelni, mi okozhatja pontosan?

Pontosan így néz ki: [link]



#orr #bőrprobléma #perioral dermatitis
2023. okt. 30. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Évek óta nem mentél el bőrgyógyászhoz ezzel a problémával?
2023. okt. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, mivel nem akkora dologról van szó és nem igazán foglalkoztatott. Mint leírtam, csak az orredőmnél jelent meg, más problémám nem volt.
2023. okt. 30. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:

2


Teljesen mindegy mekkora dolog, azért ha van rajtad egy elváltozás azzal nem árt bőrgyógyászhoz menni. Gombafertőzés, vírus, baktérium, bármi lehet, internetről ezt nem fogod diagnosztizálni.


Ha elmentél volna egy bőrgyógyászhoz, adott volna egy krémet amivel 3x bekened, aztán lehet soha többet nem jött volna elő.

2023. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oké
2023. okt. 30. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!