Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Periorális dermatitisz-em...

Periorális dermatitisz-em van. Mit tegyek ellene? 16/L

Figyelt kérdés

Iskolába se tudok így menni,és sok bepótolni valóm van,nem akarok lemaradni,de ugy nézek ki mint egy rossz horrorfilm szereplő,nagyon kellemetlen.

valami shea vajas krémet használok.

mi válthatta ki?

Bőrgyógyászok valami szteroidos sz*rt írtak fel,és csak rosszabb lett-.-

nagyon idegesítő,nem tudok napok óta sehova se menni...


2013. nov. 2. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Menj vissza a bőrgyógyászhoz, és mondd meg, hogy nem vált be, amit adott.
2013. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

hétfőn megyek,de reméltem van valami házi vagy ami gyorsan elmulassza,mert a bőrgyógyászok nem irnak fel olyat amitől vége van mert akkor nem járnának hozzájuk-.-

utálom őket

2013. nov. 2. 18:15
 3/14 anonim ***** válasza:

A steroidos krémet ne használd, mert ezen a betegségen sajnos csak ront, nem is értem az orvosod miért írta fel...

Nekem is ilyen betegségem van, sajnos az a rossz hír, hogy nem fog pár nap alatt elmúlni, a teljes gyógyulási idő akár hónapokig is eltarthat. A legjobb ilyenkor ha békén hagyod a bőrödet, ne használj semmilyen erős illatanyagokat tartalmazó kozmetikumot, krémet, tusfürdőt. Vegyél gyógyszertári mosakodókrémet, arckrémet, ezek hipoallergének. Kerüld a fűszeres, csípős ételeket, a forró fürdőt, mert ezek ronthatnak rajta. Vegyél olyan táplálék kiegészítőket, vitaminokat amelyek tartalmaznak e-vitamint, cinket, mert ezek jót tesznek a bőrnek. Próbálkozhatsz aloe vera géllel, kamillás borogatással, hátha enyhíti a gyulladást.

Nekem két és fél hónapja van, sajnos ráterjedt az egész arcomra. Elég hullámzó, van hogy jobb, van hogy rosszabb...

2013. nov. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

jajj nemár!!:((

így nem mehetek suliba pedig!:(

istenem miért kell ilyen szrság..

köszönöm azért

2013. nov. 2. 18:28
 5/14 anonim ***** válasza:
Pedig 2 nap alatt nem múlik el. Ne kenj rá semmit,hagyd békén a táplálkozásnál figyelj arra,amit az előtte lévő írt és ne használj fluoros fogkrémet máskor sem! Ha ezeket betartod valószínűleg elmúlik.
2013. nov. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok! Igaz, kifelejtettem, hogy nem szabad fluoridos fogkrémet használni mert a fluorid táptalaja ennek a betegségnek. Vegyél a gyógyszertárban fluorid mentes fogkrémet amíg meg nem gyógyulsz.

Sajnos muszáj lesz megbarátkoznod a gondolattal, hogy így is tovább kell élned az életedet, mert nem zárkózhatsz be hosszú hetekre a lakásba. Ha betartod amiket írtunk valószínűleg hamar enyhülnek majd a tünetek.

A betegség oka elég rejtélyes, az orvosok sem tudják pontosan. Kizárólag nőkön fordul elő, főleg fiatal korban, ezért összefüggésbe hozták a női nemi hormonok zavarával. De van aki szerint emésztési, felszívódási zavarok állhatnak a hátterében. Tény sajnos hogy makacs, nagyon lassan javul.

2013. nov. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A fluoros fogkrém máskor sem jó. A lányom,ha véletlenül elfogy a fluor mentes fogkréme és az enyémet használja rögtön kijön neki.
2013. nov. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

van fluor mentes fogkrémem,de most nem tudom rakenni azt a shea vajas testapolot se mert csípi és nemtudom miért.

kívan száradva az a terület ,és ég ha bekenem vele.:((((

de alapból ha kinyitom nagyobbra a szám már fáj:( annyira rossz..

2013. nov. 2. 21:49
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó lenne valamilyen illat és egyébmentes krém a kiszáradásra,pl vazelin.
2013. nov. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
de ha bekenem rá olyan 5 percre már nem csípi
2013. nov. 2. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!