Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan lesz táppénzem?

Honnan lesz táppénzem?

Figyelt kérdés

3 évig volt folyamatos munkaviszonyom, majd június 30 al felmondtam. Október 1.-ig voltam munkanélkülin. Október 16-án kezdtem új munkahelyen, majd 1 hét munka után kórházba kerültem daganatos betegséggel. Most itthon vagyok táppénzen, műtétre várok.


Nem tudom, hogy most egyáltalán kapok így táppénzt? Mi alapján leszek jogosult? Az új munkahelyem nem készül megszüntetni a jogviszonyom a próbaidő ellenére sem.


2023. okt. 30. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikor van munkaviszonyod a munkáltató fizeti a tb-t utánad. Ha munkanélküliséged idején be voltál jelentkezve munkaügyibe, akkor onnan rendezve van. Ha nem, akkor magadnak kellett fizetned. Ha ezt nem tetted, akkor lehet gond.
2023. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
3 hónapig kaptam a munaknélkülit. 17 nap telt el biztosítási jogviszony nélkül, de akkor azt mondták hogy 45 nap türelmi idő van, csak utána kell magam után fizetni.
2023. okt. 30. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel nem volt 30 nap megszakítás, ezért folyamatosnak számít a biztosítotti jogviszonyod, így jogosult vagy táppénzre. Úgy tudom, csak az aktuális fizud számít, viszont mivel ilyen keveset dolgoztál csak, van benne biztosan valami csavar, talán a minimálbért veszik alapul (?).
2023. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!