Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok kicsit részeg...

Miért nem tudok kicsit részeg lenni?

Figyelt kérdés

Hülyen van megfogalmazva a kérdés, de ameddig nem vagyok teljesen használhatatlan nem állok le, mert addig nem érzek semmit. Volt, hogy annyira berúgtam, hogy elestem egy erkélyről nem is emlékeztem erre csak 2 héttel később tudtam meg, meg még sorolhatnam az ilyen sztorikat


18/N


2023. nov. 3. 19:28
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elestem*:)
2023. nov. 3. 19:28
 2/18 A kérdező kommentje:
Na fussunk neki újra, leestem*
2023. nov. 3. 19:28
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Általában én is így voltam ezzel. Kb 25-től kezdtem ritkítani az ivós eseményeket. Most 34 vagyok és 5 éve pedig totál nem is ittam. 😀

Nekem tuti van valami zavar a mértékletességgel, mert más dolgokkal is hasonlóan viselkedem. 🫢 Tehát vagy nagyon vagy sehogy.

2023. nov. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Önkontroll.
2023. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Valóban csak az önkontroll, a mértékletesség segíthetne.
2023. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Eszel eleget? Ha éhgyomorra iszol, jobban üt a cucc. Menj el kajálni szórakozás elõtt, és ne salátát, hanem szénhidrátot egyél.


Szedsz valami gyógyszert, amire nem kellene inni? Nem viccbõk írják rá, hogy alkohol fogyasztása nem ajánlott mellette.

Ez esetben nagyon kevés alkoholt, szép lassan igyál. Tarts szünetet, kérj egy kis csapvizet két ital között.


Milyen gyorsan iszol, és mit?

Töménytõl, pláne ha kevered, könnyebb beállni. Válassz egy piát, és egész este maradj annál.

Dupla vodkakóla helyett kérhetsz egy söröskorsó kólába egy adag kólát.

Kérj kevesebb jeget, ez kb csak olcsó töltelék a pohárban, 1-2 kocka épp elég.

Ízre, élményre ugyanaz lesz.



Hány kiló vagy?

Egy kistesû nõve ha beletöltessz x adag szeszt, az sokkal magasabb véralkohol, mintha egy kétméteres bírkózó inná ugyanazt.

Ne akarj nálad 3x nagyobb emberekkel azonos mértéket inni.


Tettek esetleg valamit a poharadba? Esetleg ha más veszi a kört, nem próbál leitatni?

Sajnos egyes pasik hajlamosak erre. Lehet nem drogokat tesz az italodba, csak erõsebb dolgokat rendel neked, mint magának.

Sose igyál bele olyan italba, amit nem a szemed láttára töltöttek. Sose hagyd magára a poharad, senkivel. Lehet a barátnõd nem tesz bele semmit, de amíg nem vagy ott, más szóba elegyed vele, és eltereli a figyelmét...

2023. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Ha leszeretnél szokni akkor változtasd meg a környezeted, költözz más helyre vagy keress új munkát. És csinálj új hobbikat, társaságot, elfoglatságot, amivel boldoggá tudod magad tenni.


Lehet van egy kis munkafüggőséged is, de ezt én nem tudom megmondani, keress egy pszichológust, megéri nagyon.


Teljes jóindulattal mondom, hogy engedd el ezt az élet módot, mert nagyon ártalmas és rossz vége lehet ha nem változtatod meg.

2023. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Értem hogy mértékletesség meg onkontroll, de hogyan lehetne, ha iszok és egyszerűen semmi nem történik addig? Nyilván ha iszik az ember akkor nem csak úgy, akarja hogy legyen valami hatása, de nekem mire van addigra vagy eltavozok egy másik dimenzióba, vagy volt hogy már elájultam hosszabb időre, azt hitték hogy megmurdáltam

Nem azért írom ezeket, csak tényleg érdekel miért lenne, vagy valaki van hasonló tapasztalattal, mert eszek rendesen,biztos nem kevertek semmit bele

2023. nov. 3. 22:01
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
abban meg biztos lehetsz akkor hogy addig is van hatása, max nem figyeltél fel az enyhébb dolgokra, senkinek sem üt be ájulással meg emlékezetkieséssel egy ivászat
2023. nov. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mennyi idõ alatt várod, hogy becsípj? Az alkohol hatása lassabb, nem leszel azonnal spicces.


Én általában ha sört, bort, cidert iszom, azt kb fél óra alat fogyasztom el, és kb 10-15 perc múlva rendelek még.


Koktélt meg úgy, hogy szintén 10 percig iszogatom, és ha megittam, a következõ ital egy alkoholmentes, általában víz vagy diétás kóla.

2023. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!