Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Száraz november - honnan...

Száraz november - honnan lehet tudni, hogy valaki egyszerűen leállhat az ivással elvonási tünetek nélkül?

Figyelt kérdés
Mert ugye van olyan, aki csak úgy abbahagyja, és nem lesz semmi baja, de a másik meg bele is halhat az elvonási tünetekbe,

nov. 5. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Jól tudod. Mióta is? 1 napja, mióta megvolt a napi baitclick cikk.

gyk nélkül már a vizet se mersz inni? Grat.

nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hoyg bármilyen problémája legyen, ha nem iszik naponta alkoholt, masszív alkoholustának kell lennie.

Egy átlag ember, aki néha (hetente) megiszik egy-két pohár bort vagy egy üveg sört, semmi baja sem lesz.

nov. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én környezetemben több masszív alkesz is leállt a piával mindenféle okok miatt és egyik se halt bele… Elhiszem, h elvétve előfordulhat ilyen, de nem gondolom, h nagy esély lenne erre.
nov. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Élő példa vagyok, hogy nemigen lehet belehalni. 33 éves koromban, 18 év masszív piálás után egyszer egy komolyabb tárgyalásra készültem a vezérrel, ezért előző este nem mertem inni. No, a klasszikus elvonási tünetek mind átvonultak rajtam. A megbeszélésből persze nem lett semmi, de legalább végre beláttam, hogy ez már alkoholizmus. Ennek 31 éve, azóta száraz vagyok, de inni nem is merek.
nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Aki mindennap iszik és hirtelen abahagyja, annál azért nagy eséllyel kialakulnak súlyos megvonási tünetek, akár delírium tremens is.

És ezt nem a cikkből tudom (mert azt csak most láttam), hanem sajnos tapasztalatból.


( [link] )

nov. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5/5

Sajnos igy igaz.

nov. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen lehet tudni: ha nem vagy napi 24 órában ittas, akkor abbahagyhatod. A fizikai alkoholfüggőség ugyanis arról szól, hogy az idegrendszer a folytonosan fenntartott véralkoholszinthez alkalmazkodik, szóval a "józan" működési szint nem 0 véralkoholnál van többé, 0-nál már túlpörög. A "naponta részeg" és "az év minden percében részeg" azért még mindig két igen különböző állapot.


Ha nálad a folytonos ittasság nem áll fenn, akkor bátran leállhatsz, "csak" szorongásos tünetekkel kell számolni. Extrém, ritka esetben persze ezek is lehetnek súlyosak, pl. a pánikroham is szorongásos tünet.

nov. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is csak saját példát tudok hozni: évekig ment le napi 4-6-8-10 sör, sokszor már reggeltől kezdve. Mentálisan okozott némi frusztrációt a leállás, de ezek is csak pár napig tartottak, fizikai tüneteim pedig soha nem voltak.
nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!