Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gombás bőrgyulladás esetén...

Gombás bőrgyulladás esetén mik még a teendők?

Figyelt kérdés

A gyerekemnek lett a lábujjai között, kapott rá fertőtlenítő spary-t és krémet.

Próbálok 100%-os pamut zoknikat keresni, sanytol cipőfertőtlenítő spary-re gondoltam még, a lábához külön törölközőt adtam, mit tudok még tenni? A zoknikat és a törölközőit külön mossam a miénktől 90 fokon vagy mit kellene tennem?

Sajnos nagyon ragaszkodik a zoknihoz télen-nyáron, éjjel-nappal, hiába mondtuk neki, hogy ebből baj lesz... :/

Azt sem tudom, hogy ha itthon van nappal mi a jobb, ha zokni nélkül van végig - de akkor meg nem fertőzi össze a dolgokat? Teljesen tudatlan vagyok, ezért kérek segítséget!

(esetleg ha tudtok tanácsolni olyan weboldalt vagy üzletet ahol jó mindőségű tiszta pamut zokni kapható azt megköszönném)


nov. 10. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamilyen gombaellenes krémet nem írt fel neki doki?


Egyébként ennyire nem kell ezt túlizgulni, ezek a gombák folyamatosan ott vannak a környezetben, kírtani nem tudod. Azt kell megakadályozni, hogy számukra megfelelő környezet alakuljon ki. Belsőleg ez immunerősítést jelent, külsőleg pedig fontos, hogy száraz legyen az ujjak köze.


Én is zoknis vagyok, úgyhogy azt tudom javasolni, hogy jól szellőző cipő legyen tesire, oda is cseréljen mindig zoknit (ha eddig nem tette). Nyilván a téli cipők zártabbak.


Ha hazaér alapos lábmosás és alapos törlés az ujjak között.


Próbáljon így időzni, utána tiszta zokni. Bentre lábbelit ha lehet ne használjon.


Este fürdés után megint ugyanígy fürdés után új zoknival.


Hetente párszor ki lehet törölni az ujjak közét gyógyszertárban kapható bórvízzel, de nem kell túlzásba vinni a fertőtlenítőszerek használatát, mert azok kinyírják az egészséges bőrflórát is, ami pontosan kedvez a gombának.

nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Octenisept spray-t és Mycosolon kenőcsöt kapott
nov. 10. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!