Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet a szám körül sárga?

Mitől lehet a szám körül sárga?

Figyelt kérdés

Évek óta tapasztalom, hogy a szám körül egy kb. 1-1.5 cm-es sávban barnás-sárgás elszíneződés van. Az az érdekes benne, hogy valamikor erősebben, valamikor halványabban vagy szinte nem is látszik. Úgy vettem észre, hogy általában reggel, ébredés után erősebb, illetve amikor nagyon kimerült vagyok. Az évszakok nem befolyásolják (gondolok itt a napsütésre). Érzésre kicsit olyan, mintha valami zsíros ételt ettem volna és nem töröltem volna meg utána a számat, ennek ellenére inkább száraz a bőr azon a területen. Egy szűk éve már nagyon zavarni kezdett, hogy emiatt rettenetesen csúnyának látom magamat, ezért elmentem a háziorvoshoz. Soha életében nem látott még ilyet, de beutalt bőrgyógyászatra. A bőrgyógyász konkrétan nem mondott semmit, csak felírt egy gyógyszeres kenőcsöt, amit éjszakára kellett kennem. Egy hét múlva mentem vissza, semmit sem változott a helyzet. Erre felírt még egy kenőcsöt, annyit mondott, hogy "valami alkati dolog lehet, ha nagyon zavarja, le lehet lézereztetni" és nem is kellett visszamennem. Egy darabig foglalkoztam a kenőccsel, aztán feladtam, mert nem használt semmit. Lézereztetni azért nem látom értelmét, mert valamikor lényegesen halványabb vagy el is tűnik, mit lézereztessek rajta, ha valószínűleg nem is kívülről jön ez a tünet? Persze utánaolvastam a neten is, de nem nagyon találtam értelmes okokat. A máj nem megfelelő működését írta, de azon hogy tudnék javítani? Próbáljak esetleg májtisztító kúrát? Úgy tudom, azt orvosi felügyelettel ajánlott, viszont az én háziorvosom leginkább tagadja a betegségeket, ilyen "apróságokkal" nemigen foglalkozik.. Még itt a gyk-n is volt hasonló kérdés, ott a Nátrium Sulfuricum D6-ot ajánlották a kérdezőnek, 3 hónapig szedtem, eredménytelenül. Teljesen tanácstalan vagyok. Valaki tudna segíteni, mit tehetnék?

20L



nov. 13. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem laborvizsgalatra kellett volna beutalnia. Nagyrutin vizsgalat.
nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben vannak a laboreredményeim, minden érték jó, augusztusban csináltak nagylabort, azon sajnos nem látszik semmi.. :(
nov. 13. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze jobb, hogy a majad rendben van. De azert jo lenne tudni. Noi nemi hormonok elterese a felsoajak folotti bajusz-szeru pigmentacioert felelos, de a sima napsutes teszi erosebbe. Azt pl en mar meg tudom elozni egesz evben naptejjel, es ejszakara Eucerin anti-pigment kremmel.

De ha ez se az... Borgyogyasz kene akkor. SZTK-ban talan veletlenul, csupa oda se figyelovel talalkoztam sajnos. Maganorvos pedig a boromon levo nem borgyogyaszati problemat is meg tudta nevezni, beverzesek voltak anno.

Jo borgyogyasz kene.

nov. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaa, de ha a szad folott van, siman lehet ez a noi hormonalis meg kivedheto dolog, ami nekem van, de ket eve alig latszik, miota kenem.
nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!