Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem terem rendesen...

Miért nem terem rendesen sárga barack a fán ? Csemeteként vettem kertészetből 2013 körül. Még most is kicsi a fa. Sosem termett rajta sok, csak pár szem. Volt permetezve is párszor (nem minden évben). Nem tudom, hogy mi a baja.

Figyelt kérdés

Idén nem is volt rajta sok virág, de azokból nem is lett semmi.

A körtén látszik, hogy van termés, az almán is, a cseresznye-meggyen is, de a sárga barackon nincs termés.


A többi fán mindig is voltak termések, de a s.barackból mindig csak pár szem.

Tavaj nem is termett, de sokkal több virág volt rajta mint idén.


Mi lehet a baja ?

(Fiatal vagyok, Pestről költöztem le, egressel, málnával, ribizlivel, eperrel is foglalkozok, de a s.barack nem terem, a rendea barack meg meghalt... :/ az termett párszor, de elhalt. Ami még fontos, nem valami vizes a föld, de szoktam locsolni.

Igazából sajnos nem értek nagyon a növényekhez, de paradicsom, paprika, uborka, tök, hagymák és virágokat mindig szoktam ültetni :D de ennek ellenére szinte semmi tudásom :D)



2021. máj. 9. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez egyszerűen ilyen, nekünk sem terem idén ki sem virágzott még a rügyben elfagyott minden virág valamikor a márciusi kemeny fagyok idején.

A tiéd is lefagyott.

Nekem 15 éves fa 1x volt rajta pár barac kóstolóba.

Korán virágzó faj a mostani szélsőséges nagyon meleg előtavaszt kemény fagyok követik nincs esélye megmaradni a termésnek. A jövőben sem lesz ez szerintem másként de itt-ott lehet szerencsés év.

2021. máj. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy amik nem teremnek (ugyanabban a fajta gyümölcsben) azokat kicserélem későn termőre.

Talán az jó ötlet lehet...


Tehát nagyon nincs mit tenni ellene.

Az kár, mert egyébként nagyon finom volt a termése.

2021. máj. 9. 12:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos idén nem nagyon lesz sárgabarack, nálunk is elfagytak a virágok.
2021. máj. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ültess helyette olyan gyümölcsfát ami később virágzik, pl alma körte nálunk sosem fagy le meggy határeset de eddig minden évben termett.

A később virágzó sárgabarack is túl hamar fog virágozni. Véleményem szerint nálunk lassan alkalmatlan lesz a klíma a barackokhoz. Csak az árnyék miatt nem vágom ki őket.

2021. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
Tavaj is idén is efagyott a sárgabarack
2021. máj. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó helyen nem nagyon szokott elfagyni, fagyzugban meg szinte mindig. Mivel korán virágzik a sárgabarack, ezért ennél legnagyobb az esélye az elfagyásnak. Tavaly meg idén tényleg nagy fagykárok voltak az egész országban, meg egyes helyeken tavalyelőtt is.

De ha már előtte se volt termés, és nem fagyzugban laksz, akkor a virágmoníliára tippelek. A moníliás virág nagyjából úgy néz ki, mint ami elfagyott, csak éppen akkor is így néz ki, ha +10 foknál nem volt hidegebb.

Felszívódó moníliaellenes szerrel permetezz egyszer a virágzás elején, meg egyszer teljes virágzásban, akkor a virágmonília kiesik mint lehetőség. A meggynél szintén így kell permetezni.

2021. máj. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én bizalmatlan vagyok a kertészetekben kapható fajtákkal szemben. A régi, apró gyümölcsű barackok valamennyit mindig termettek. Ezek a nemesített fajták kényeskednek. Az óriás gyümölcsű fámról a szél rendszeresen leverte a terméseket, még zölden. Egyszer, úgy 10 év után végre volt rajta értékelhető mennyiség, következő nyáron megütötte a guta.
2021. máj. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Be volt oltva ahogy minden éven kell?
2021. júl. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 éves sárgabarack már nem kicsi, szerintem az valami beteg gyenge oltvány lehet.
2021. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!