Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha az egyik...

Mit tehetek, ha az egyik osztálytársam tetves?

Figyelt kérdés
Én is láttam, más is, hogy mászik a hajában, többen szóltak is, de semmi, elengedi a füle mellett, ráadásul a tisztálkodására sem ügyel. Már szóltak az igazgatóhelyettesnek is, mikor vele volt óránk, de ő azt mondta, menjünk a védőnőhöz. Félek, hogy én is elkapom, bár anyukám vesz megelőzésre alkalmas paranitot. A legrosszabb, hogy eü-s osztály vagyunk...
2010. okt. 20. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp kerüld a közelségét, és az érintkezést, hogy még véletlenül se tudjanak "átugrani" rád, vagy akár csak ha megvakarja a fejét simán peték ragadhatnak a kezére, amik ugyan úgy átkerülhetnek rád/rátok érintésnél. De sajnos ha csak a kilincset megfogja vele, aztán te is és megvakarod a fejed vagy eltüröd a hajad már kész lehet a baj. Sajnos ezt nehéz kikerülni. Családban is volt már. Moss minden nap hajat és napi többször kezet, jobbat nem tudok sajna.
2010. okt. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne moss minden nap hajat, arra csak jobban jönnek.
2010. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát egy eü-s osztályban főleg kellemetlen. Az osztályfőnöknek kellene beszélni vele, meg a szülőkkel. Ti meg mást nem tudtok tenni, mint odafigyeltek a megelőzésre. A hajtetű szemét kis jószág, az ápolt, tiszta higiénikus emberekbe is belemegy, nem kell ahhoz ápolatlannak lenni.
2010. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Off: a paranit spray jó rá? külön a megelőzésre jó.
2010. okt. 20. 16:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Annyi fejlemény van, hogy az egyik osztálytárs, aki szintén látta, számon kérte rajta, de az elengedte a füle mellett. valószínűleg holnap elmegyünk a védőnőhöz, addig is vettünk cuccot tetű ellen...
2010. okt. 21. 18:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Ismeros eset!

Ha az igazgatohelyettes nem intezkedett, akkor az igazgatohoz kell menni, de nem szabad igy hagyni. En igy tettem, amikor a lanyom megjelent es vakarozott, s kiderult, hogy elkapta az osztalytarsatol es nagyon nehezen tudtam kiirtani, mivel nem volt eleg a szer, de kulon speci fesuvel kellett fesulgetni napokon at ahhoz, hogy azok a tojasok is leessenek!

Bekell menni az igazgatohoz, mivel nem csak Te kaphatod el, de meg a csaladod is, ha netan megfertozz!

2010. okt. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!