Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Külföldön munka nélkül biztosí...

Külföldön munka nélkül biztosítás?

Figyelt kérdés
Ugye itt Magyarországon fizetem a TB-t ha nincs melóm, külföldön is így megy ez? Ausztria érdekelne

nov. 21. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
A munkaltato automatikusan bejelent az ÖGK-nal, tehat biztositva leszel. Viszont ha a kesobbi felesleges es mentalisan megterhelo koroket szeretned a NAV-val elkerulni, akkor ajanlom hogy igenyeld az E106 formanyomtatvanyt, es juttasd el hozzajuk, ezzel jelezve felejuk hogy kulfoldon biztositott vagy. Igy tudni fognak rola es nem fognak csesztetni hogy miert nem fizeted a TB-t. Ha visszamehetnek az idoben en is igy csinalnam. Sajnos en nem tettem meg, es 6 evre visszamenoleg kertek rajtam szamon, ami 320e Ft. Persze vegig biztositva voltam, igy nem kell kifizetnem, de az a tortura amin keresztulmentem az Ugyfelkapuval, a NAV-val, rengeteg telefonhivassal es utanajarassal, borzaszto, senkinek nem ajanlom.
nov. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 scamdemic ***** válasza:
76%
Egyes, te elolvastad a fő kérdést? Munka nélkül, tehát nincs munkáltató, aki bejelentse.
nov. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!