Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől változott meg a bioritmu...

Mitől változott meg a bioritmusom ennyire hirtelen?

Figyelt kérdés

Mindig is éjjeli bagoly voltam, sose tudtam korán elaludni és korán kelni is nehezen bírtam. Simán aludtam 12 + órákat is. Most egy hete szabin vagyok és az első nap is már magamtól keltem reggel 7kor, azóta pedig minden nap elalszok éjfél körül és magamtól kelek 7-8 óra felé úgy, hogy már visszaaludni se tudok. Én eddig ezt nem ismertem, bármennyit tudtam aludni és mindig csak akkor keltem fel, amikor már muszáj volt kelni, amúgy simán átaludtam egy szabadnapom, ha nem volt dolgom. Máskor is voltam szabin és sose tapasztaltam ilyet. Akkor is éjjeli bagoly üzemmódban éltem és sokat aludtam. Mitől változhatott ez mindenféle tudatosság és külső ok nélkül? Egyébként nagyon jól érzem magam így, nem mennek el a napjaim úgy, hogy nem csináltam semmi hasznosat, kipihentnek is érzem magam, viszont délután mindig jön egy holtpont amikor el tudnék aludni. Ha azon átesek elvagyok estig, de nem tudok ébren maradni sokáig, pedig 1 héttel ezelőttig ez nem okozott gondot, nappal-éjszaka dolgozok és mindig a nappalos műszakok a nehezek, éjszakásban fáradt se szoktam lenni.

25/L


nov. 24. 16:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg lekerult rolad a munkaval jaro stressz es ez a hormonalis valtizas rendbehozta a ciklusod
nov. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanez van amikor hosszabb ideig szabin vagyok. A munkám stresszes, akármennyit tudok aludni akár napközben is, de amikor hosszabb ideig vagyok szabin, jóval kevesebb alvástól is kipihent leszek.
nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet. Máskor amikor szabin voltam lehet, hogy volt más stressz is az életemben, erre pontosan nem emlékszem, de most tényleg csak pihenéssel töltöttem a hetet és olyan dolgokkal amikhez kedvem van, kikapcsol. Meglepett, hogy ez az amit “pihenésnek” nevezek sokkal aktivabban telt, mint máskor a napjaim és tele voltam energiával. Kitakarítottam az egész lakást, nem a megszokott rutin szerint muszájból, hulla fáradtan, hanem közben volt időm rendezgetni, belevinni valami pluszt így még ez is kikapcsolt. Elintéztem a dolgaim a városban, sehova nem kellett szaladni, nem volt probléma időpont egyeztetésnél, hanem mindenre volt bőven időm, lehetőségem. Nagyokat kirándultam a kutyával, máskor egy fél órás sétában elfáradok. Tudtam találkozni a barátaimmal, munka után ha rá is érek sokszor már nincs energiám vagy időm. Pedig a munkámat szeretem és nem is megterhelő, az terhel meg inkább, hogy nem én osztom be az időm, hogy teljesen felborítja a bioritmusom, meg egyébként is az éjszakákat jobban bírom, eddig el se tudtam volna képzelni àllandó nappalos beosztást, de így az elmúlt napok után lehet, hogy kiegyensúlyozottabb lennék, ha csak nappalra járnék dolgozni.
nov. 24. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!