Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent, hogy “csak filmsze...

Mit jelent, hogy “csak filmszerű liquor tér ábrázolódik”?

Figyelt kérdés
Ma voltam koponya MR vizsgálaton. Van egy 27x17x16 mm-es arachnoidalis cisztám és azt írják, hogy a kisagy tonsillák és a gerincvelő körül csak filmszerű liquor tér ábrázolódik. Ez mit jelenthet? Csak hétfőn tudok konzultálni az orvosommal az interneten nem találok róla semmit és nyilván már a legrosszabbakra gondolok..

#ciszta #agyvíz #arachnoid ciszta #Filmszerű liqour tér #MR lelet
dec. 1. 17:46
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt jelenti, hogy szűkült azon a részen szerintem. Mit írtak véleményben?
dec. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

“A kisagy tonsilláktól dorsalisan változatlan arachnoidealis cysta, melynek magasságában a gerincvelő körül filmszerű liquor tér látható. Ebben a magasságban dorsalisan a csontos képletek eltávolításra kerültek.”

Márciusban volt agyműtétem, ahol a koponya csont egy részét eltávolították, hogy az agyvizemnek szabad áramlása legyen. Nyári mr kimutatta már, hogy a műtét helyére nő vissza egy ciszta, de akkor még az állt benne, hogy “liquor passagera utaló jel nincs”. Viszont látom a mai leleten a méreteken, hogy a másfélszeresére nőtt a ciszta is és ez a filmszerű liquor tér is ott van pluszban..

dec. 1. 19:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell a legrosszabea gondolni. Nekem is van egy ilyen ciszta, bar nekem elmeletileg veleszuletett, es nem is novekszik. Ha neked igen, akkor meg kell majd muteni, de ez csak kb eg lecsapolas.
dec. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Gyakorlatilag én is erre gondoltam, de azt nem tudtam, hogy volt műtét, azt mondom, hogy kár lenne nekünk ezt találgatni, majd az orvosod elmondja mi legyen, miért van ez, túl komplex és sajnos akiknél volt műtét, ott máshogy is alakulhat minden, mint normál esetben. Az viszont biztos, hogy ott az úgy nem igazán jó.
dec. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!