Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha nem jelölöm magam szervdono...

Ha nem jelölöm magam szervdonornak akkor nem is leszek az,vagy külön kell arról nyilatkozni hogy nem akarok az lenni,mert egyébiránt akár fel is használhatják a szerveim?

Figyelt kérdés

dec. 8. 21:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Országonként eltérő, nálunk arról kell nyilatkozni, ha nem akarsz szervdonor lenni.
dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tiltakozni kell ellene. Ha jól tudom, közjegyzőnél. Ebben nem vagyok biztos. Ilyen tiltakozás nélkül bárkiből lehet donor. És csak ő tiltakozhat, hozzátartozó nem.
dec. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Ha még halálod előtt nyilatkozol róla, hogy nem akarsz az lenni, akkor nem leszel az. Egyébként Magyarországon hivatalosan mindenki szervdonor
dec. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem igazán értem mi nagy dolog van ebbe, ha halálod után feltudnak használni belőled még valamit, ami másnak segíthet. Neked már úgy is mindegy, főleg ha még hamvasztanak is. :D
dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
Nyilatkozni kell, de kérlek egyúttal nyilatkozz arról is, hogy ha veled bármi történjen, megtagadod a szervátültetést, nem kérsz szervet, inkább meghalsz. Hiszen ez így igazságos.
dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

5

Miért, aki meghal és önként adja a veséjét az kijelentette hogy donornak adja csak ?

dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%
6os, magyarországon mindenki donor, míg másként nem nyilatkozik. és nagyon kevesen nyilatkoznak arról hogy nem akarnak lenni. és igen, én tuti nyilatkozni fogok, hogy csak donornak adhassák a szerveim. Mert úgy érzem, nem lenne jogos ha egy nem donor kapna lehetőséget.
dec. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

5#

Nem akarok frankensteinest játszani se oda se vissza,szóval valszeg akkor meghalok,bár ne kerüljön ilyenre sor.Egyébként én ha erre adnám a fejem biztos nem csak donornak adnám,ez kb olyan minta csak olyan nehéz sorsú gyereknek adakozok pénzt,aki aláír egy szerződést hogy ha jómódú lesz ő is adakozik majd,fura gondolkodás.

dec. 8. 23:23
 9/18 anonim ***** válasza:
73%

Én meg azért nem adnám mert nem akarnám hogy egy szar g.ecit mentsen meg a szervem, mondjuk egy erőszakolót, vagy egy nőverőt aki nem lett feljelentve

Van sok ilyen

dec. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%
9es lehet. Vagy azt a kutatót, aki feltálálná a rák, vagy az Alzheimer kór ellenszerét. Esetleg a jövő politikai vezetőjét, aki képes lenne rendet teremteni és jóllétet.
dec. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!