Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 90%-os kedvezmenyes kartyat...

90%-os kedvezmenyes kartyat epilepsziara hol tudok igenyelni?

Figyelt kérdés
Gyogyithatatlan epilepsziam van, eletem vegeig gyogyszert kell szednem. A neurologusomnak emlitettem a dolgot, de o meg nem hallott ilyenrol (???), viszont mondta, hogyha utanna jarok a menetenek, o szivesen tamogat es igazolja.Volt baratnomnek szinten van epilepsziara, ugy hogy, o roham mentes es meg ki is noheti:/ viszont en meg itthonrol is alig tudok kimozdulni kiseret nelkul, szoval picit igazsagtalannak ereznem, ha pont nekem nem lehetne 😅 valaki tudna segiteni, hogy kinel kell ezt a folyamatot meginditani? Esetleg okmanyirodaban kell kezdeni? En egybol az orvosra asszocialtam amikor felmerult a dolog, de mivel o (ezek szerint…) annyit se tud a dologrol mint en, igy gozom sincs:( ti tudtok errol valamit? Milyen papirok kellenek? Hova kell mennem? Mivel a lannyal mar nqgyon nem vagyunk joban, igy nem tudom megkerdezni, ezert fordulok hozzatok.

dec. 21. 03:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd mennyi idős volt, mikor ezt hallottad tőle? 18 alatti?

Mert tippre az utazási kedvezményre jogosító hatósági igazolványról lehet szó, amit fogyatékossággal élőknek adnak, ill. tartós beteg gyerekeknek, amennyiben a szülők emelt családi pótlékot kapnak rá. Húgomék pl. gluténérzékenyek, nekik is volt ilyen mákos kártyájuk, helyi közlekedés ingyen, helyközi 90% kedvezmény, és egy kísérő is mehet vele. De felnőttként ez már nem jár nekik, mert az emelt családi pótlék volt a feltétel.

dec. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvileg akkor kaphatsz felnőttként mák kártyát, ha fogyatékossági támogatást igényelsz. Elvileg epilepsziàra is lehet kapni.
dec. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Baratnom kiskoru volt. Koszonom szepen a segitseget!:)
dec. 22. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!