Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tart még?

Meddig tart még?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja székrekedésem van egy egy hetes antibiotikum kurától. Egy nagy doboz normafloron túl vagyok, szedtem más fajta probiotikumot is, csak ideiglenes megoldás volt. Próbálok változatosan enni. Hiztam emiatt, nem tudom mit csináljak meg. Kb 2-3 naponta járok wc-re és mindig fel órát kell ülnöm hogy legalább kicsit sikerüljön. Szeretnék végre tulleni rajta, mit tegyek? Van valami végleges megoldás?

16l



dec. 25. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

"Egy nagy doboz normafloron túl vagyok, szedtem más fajta probiotikumot is, csak ideiglenes megoldás volt."


Mit jelent ez hogy ideiglenes?

dec. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mikor szedtem jó volt, de hogyha próbáltam abbahagyni ugyan olyan maradt. És miután elfogyott teljesen utána is ugyanolyan székrekedésem volt. Az egy doboz után nem akartam még egyet venni mert az rengeteg.
dec. 25. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel megváltozott a bél baktérium Flórád magától nem tudjuk mikor javul meg!


Valamit tenned kell!

dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
A normaflor nem a legjobb. Olyant vegyél, ami kapszulás (tehát bélben oldódik) és több törzset tartalmaz. Azt is szedd végig, legalább egy dobozzal. Fontos a sok rost, ez teremt a hasznos baktériumoknak megfelelő közeget. A sok rosthoz elengedhetetlen a sok folyadék, különben székrekedést okoz. Fontosak még a jó zsiradékok, pl olivaolaj, avokádó, tengeri halak, picit szaftosabb húsok, pl csirkecomb. Ugyanakkor az olajban sütött dolgok (pl sült krumpli, rántott hús) nem egészségesek, tehát inkább egészséges módon készítsétek el ezeket az ételeket. Kis aszaltszilvalé, gabonakávé, aktivia joghurt szintén hasznosak. Azt mondanám, hogy a felesleges cukros ételeket, pl cukorka, csoki felejtsd el egy időre. Ha nagyon szereted a csokit, akkor egy vagy két kockánál többet ne egyél egy nap.
dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!