Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Detralexet aranyérre szabad...

Detralexet aranyérre szabad folyamatosan szedni és mennyire hatàsos?

Figyelt kérdés
dec. 27. 22:19
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Gyerekkorom óta van aranyerem, de körülbelül 5 éve szenvedek vele jobban,nagyobbodott, vérezni is kezdett.

50 éves vagyok, júliusban felkerestem egy proktológust, aki megvizsgált, 3 aranyerem van a végbélben, de szerinte még nem kell műteni. Kúraszerűen felírt napi 2x1 detralexet ami használt. Megszűnt az aranyeres vérzés, erősödött a széklettartás, nem voltak fájdalmaim, emelett a lábaimon levő viszerek is halványulni, eltünedezni kezdtek.

Viszont a napi székelés 2-3 napontára változott. Hogy ne legyen túl kemény a hosszabb benntartózkodás miatt, folyamatosan eszem az aszalt szilvát. Érdekes, hogy nem is éreztem sűrűbb ingert rá.

Viszont előfordult szélrekedés egy fél napig.

Most decemberben, karácsonykor viszont 4 napon át fájt az alhasam bal oldalt. (Ekkor már 5-ik hónapja szedtem kúraszerűen a Detralexet.) Hashajtó segített kiüríteni a székletet, de a fájdalom megmaradt, pukizni alig tudtam, folyamatosan fel voltam fújódva, Espumisan, Nospa, Dipankrin, kamillatea nem segített.

Most már 5-ik napja nem szedem, a bélmozgásom beindult, ki tudtam magam pukizni, megszűnt az alhasi fájdalom.

Elolvastam a Detralex mellékhatásait: 10 emberből 1-nél emésztési zavart okoz

100 emberből 1-nél vastagbél gyulladást okoz.

Szerintem ez nagyon alacsony arányszám.

Mindenesetre próbáld ki, feltűnően gyorsan jobban érzi majd magát az aranyered, de nagyon figyeld a beled többi részének működését.

dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!